Ekstraklasa futsalu: W play-off jak na razie bez większych niespodzianek

W sobotę rozegrane zostały kolejne spotkania ćwierćfinałowe play-off w ekstraklasie futsalu. Jak na razie fani piłki halowej próżno wypatrują sensacji. Wszystkie mecze zwyciężają zespoły wyżej notowane po rundzie zasadniczej.

Michał Piegza

Jako jedyne już po raz drugi zagrały ze sobą w ćwierćfinale play-off FT Gatta Active z Marwitem Toruń. Po piątkowym remisie 0:0 i wygranej futsalistów ze Zduńskiej Woli po konkursie rzutów karnych, tym razem pewnie w regulaminowym czasie zwyciężyli gospodarze. Do przerwy wprawdzie znowu goli nie było, ale po zmianie stron do bramki Jurija Wasylczenki trafiali tylko gracze FT Gatty Active, którym do awansu do półfinału brakuje już tylko jednej wygranej.

W pozostałych parach zespoły spotkały się po raz pierwszy. Rewanże odbędą się w niedzielę. Najciekawiej było tam, gdzie miało być... najprościej. Zdecydowany lider po fazie zasadniczej Wisła Krakbet dopiero po dogrywce uporał się z Pogonią '04 Szczecin. Dziewięć minut przed końcem futsaliści z Pomorza objęli nawet prowadzenie. Decydującego gola zdobyli gospodarze 161 sekund po rozpoczęci dodatkowego czasu gry.

Większych problemów z pokonaniem Cleareksu nie miał Rekord. Chorzowianie wygrali z bielszczanami dwa ostatnie mecze (w lidze i Pucharze Polski). Do przerwy wicelider po sezonie zasadniczym zaaplikował chorzowianom trzy gole. W drugiej połowie Clearex rozpoczął pogoń i doszedł bielszczan na jedną bramkę. Czując szansę na doprowadzenie do remisu, a co za tym idzie do dogrywki, 5-krotni mistrzowie Polski wycofali bramkarza. Rekord wykorzystał jednak błędy Cleareksu i w końcówce za sprawą Tomasza Dury strzelił gościom trzy gole.

Bez historii było w ostatnim meczu, gdzie aktualny mistrz Polski Akademia FC Pniewy, prowadząc niemal od początku gry, pewnie pokonała Gwiazdę Ruda Śląska 3:0.

Wyniki sobotnich meczów:

FT Gatta Active Zduńska Wola - Marwit Toruń 3:0 (Strzelczyk 26', Marciniak 28', 32'). Stan rywalizacji: 2:0 dla FT Gatty Active

Wisła Krakbet Kraków - Pogoń 04 Szczecin 5:4 (Kusia 9', 33', Kiełpiński 17', 33', Andre 43' - Tubacki 22', 32', Ricardo 29', Kubik 35'). Stan rywalizacji: 1:0 dla Wisły Krakbet

Akademia FC Pniewy - Gwiazda Ruda Śląska 3:0 (Pieczyński 2', Wojciechowski 20', Solecki 40'). Stan rywalizacji: 1:0 dla Akademii FC Pniewy

Rekord Bielsko-Biała - Clearex Chorzów 7:3. (Dura 7', 38', 40', 40', Janovsky 16', Mentel 16', Machura 25' - Miozga 21', Seget 28', 31') Stan rywalizacji: 1:0 dla Rekordu.

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)