ME: Remis, który nikogo nie ucieszył - relacja z meczu Lech Poznań - Korona Kielce

Lech i Korona wciąż marzą o najwyższych laurach w Młodej Ekstraklasie, ale w bezpośrednim starciu żadna z tych drużyn nie zrobiła wielkiego kroku do sukcesu. Mecz we Wronkach zakończył się rezultatem 1:1.

W tym artykule dowiesz się o:

Jako pierwsi szansę na otwarcie wyniku mieli poznaniacy. W 5. minucie Patryk Wolski znalazł wolne miejsce w ogromnym zamieszaniu i oddał niezły strzał z 14 metrów. Ołeksij Szlakotin nie dał się jednak zaskoczyć i odbił piłkę.

Wszystko co najciekawsze w tej potyczce wydarzyło się tuż za półmetkiem pierwszej połowy. Najpierw kielczanie w dość szczęśliwych okolicznościach objęli prowadzenie. Po płaskim uderzeniu Piotra Gawęckiego sprzed pola karnego futbolówka zrykoszetowała i Seweryn Derbisz nie miał szans, by do niej zdążyć. Odpowiedź Kolejorza była jednak błyskawiczna. Świetne długie zagranie Szymona Drewniaka wykorzystał Kamil Drygas, który przytomnie zwiódł obrońców i zmieścił piłkę między słupkiem a interweniującym golkiperem.

Kolejne minuty przyniosły uspokojenie na boisku, ale tuż przed przerwą gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. Po podaniu Macieja Maślanego Jakub Kapsa stanął oko w oko ze Szlakotinem, lecz strzelił obok słupka.

Druga połowa miała dość wyrównany przebieg, ale zdecydowanie lepsze sytuacje wypracowali lechici. Kapitalnych podań otwierających Drewniaka nie potrafili spożytkować Maślany oraz Drewniak. Obaj przegrali pojedynki sam na sam z bramkarzem.

Korona po zmianie stron miała tylko jedną, ale też dość klarowną okazję. Po rzucie rożnym tuż nad poprzeczką uderzył z bliska Rafał Zawłocki.

I wreszcie w doliczonym czasie gry mieliśmy prawdziwą piłkę meczową po stronie gospodarzy. Paweł Baraniak wykorzystał błąd kieleckiej obrony, perfekcyjnie podał do Wolskiego, a ten w wymarzonej sytuacji fatalnie skiksował na 6. metrze.

Remis 1:1 utrzymał się zatem do ostatniego gwizdka sędziego. Żadna z drużyn nie może być z niego zadowolona. Zarówno Lech, jak i Korona nie mają szans, by po tej kolejce znaleźć się w pierwszej trójce.

Lech Poznań - Korona Kielce 1:1 (1:1) 0:1 - Gawęcki 24' 1:1 - Drygas 25'

Lech Poznań: Derbisz - Łągiewka, Zaniewski, Cieślak, Wasielewski, Drygas, Drewniak, Maślany, Kapsa (60' Baraniak), Pietras, Wolski.

Korona Kielce: Szlakotin (46' Białogoński) - Lenart (85' Zawadzki), Bednarski, Wrześniewski (46' Świder), Zawłocki, Piwowar (46' Nowak), Michalski, Cebula, Janiec (73' Jeziorski), Paprocki, Gawęcki.

Żółte kartki: Wasielewski (Lech) oraz Michalski (Korona).

Sędzia: Tomasz Lisowski (Koszalin).

Widzów: 100.

25. KOLEJKA MŁODEJ EKSTRAKLASY:

Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 2:1 (1:0) 1:0 - Tomalski 25' 1:1 - Mackiewicz 82' 2:1 - Szewczyk 84'

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia Kraków 1:0 (0:0) 1:0 - Elmalich 76'

Polonia Warszawa - Górnik Zabrze 2:2 (2:1) 0:1 - Marozas 25' 1:1 - Sikorski (k.) 26' 2:1 - Sikorski 45' 2:2 - Sobczak 50'