Punkty potrzebne od zaraz - zapowiedź spotkania KS Polkowice - Zawisza Bydgoszcz

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W meczu 28. kolejki I ligi już w sobotę KS Polkowice podejmie Zawiszę Bydgoszcz. Oba zespoły po dotychczasowo rozegranych meczach znajdują się na dwóch biegunach ligowej tabeli. Mimo tego cele zarówno polkowiczan, jak i ekipy z Bydgoszczy na ten pojedynek będą takie same, czyli zdobycie kompletu punktów.

W poprzedniej kolejce zespół z Dolnego Śląska przegrał na wyjeździe z zespołem Termaliki Bruk-Bet Nieciecza 0:2, czym bardzo skomplikował sobie swoją sytuację w ligowej tabeli. Po tej wpadce polkowiczanie są na przedostatnim miejscu, wyprzedzając tylko Olimpię Elbląg. Do bezpiecznej 14. lokaty tracą już 6 oczek. Zgoła odmienne nastroje panują natomiast w szeregach bydgoskiego Zawiszy. Podopieczni Jurija Szatałowa cały czas walczą jeszcze o awans do T-Mobile Ekstraklasy, zajmując aktualnie 4. lokatę z czteropunktową stratą do lidera rozgrywek Piasta Gliwice.

W rundzie jesiennej Zawisza Bydgoszcz pokonał skromnie zespół KS-u Polkowice 1:0, po bramce Jakuba Wójcickiego. Dla podopiecznych Janusza Kudyby wybija właśnie jeden z ostatnich dzwonków, żeby zacząć zdobywać punkty, niezbędne do utrzymania się na przedsionku T-Mobile Ekstraklasy. Na niekorzyść polkowiczan przemawia fakt, że ich stadion nie jest już miejscem, gdzie o jakąkolwiek zdobycz drużynie przyjezdnej było niezmiernie trudno. W ostatnim okresie zwycięsko z Dolnego Śląska wyjeżdżały ekipy z Katowic i Łęcznej. Dodatkowo Zawisza wygrywał już na obcych stadionach 5 razy.

Faworytem tej potyczki jest bez wątpienia ekipa gości, która ma w składzie więcej doświadczonych graczy. KS swojej szansy po raz kolejny zapewne będzie upatrywał w co raz to liczniejszej widowni, odwiedzającej stadion w Polkowicach.

W składzie Zawiszy na pewno nie wystąpi zawieszony za kartki Martins Ekwueme.

KS Polkowice - Zawisza Bydgoszcz / sob. 28.04.2012 godz. 17.00

Przewidywane składy:

KS Polkowice: Kazimierczak - Bartków, Nowak, Darda, Szuszkiewicz, Janus, Ałdaś, Dąbrowski, Bancewicz, Piotrowski, Kuświk.

Zawisza Bydgoszcz: Witan - Ilków-Gołąb, Drzymont, Skrzyński, Oleksy, Geworgian, Ekwueme, Mąka, Kukol, Błąd, Wójcicki.

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków).

Zamów relację z meczu KS Polkowice - Zawisza Bydgoszcz Wyślij SMS o treści SF ZAWISZA na numer 7303 Koszt usługi 3,69 zł z VAT

Zamów wynik meczu KS Polkowice - Zawisza Bydgoszcz Wyślij SMS o treści SF ZAWISZA na numer 7101 Koszt usługi 1,23 zł z VAT

Źródło artykułu: