Puchar Włoch: Juventus bez podwójnej korony! Triumf Napoli w finale

W ostatnim meczu Juventus Turyn poniósł pierwszą porażkę w tym sezonie! Nowo kreowani mistrzowie Włoch ulegli w finale Coppa Italia SSC Napoli.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwsza połowa na Stadio Olimpico nieco rozczarowała. Ciekawiej było tylko na początku i na końcu tej części gry, zwłaszcza po uderzeniach Juana Zunigi i Alessandro Del Piero.

W 62. minucie na przebój poszedł Edinson Cavani i został powalony przez Marco Storariego, a arbiter musiał wskazać na 11. metr. Urugwajczyk nie pomylił się i Azzurri nieoczekiwanie objęli prowadzenie.

Bianconeri ruszyli do frontalnych ataków i zostali skarceni przez duet Goran Pandev - Marek Hamsik. Słowak z wielkim spokojem skierował piłkę do bramki Juve. W końcówce po uderzeniu łokciem w twarz rywala z murawy wyleciał jeszcze Fabio Quagliarella.

Drużyna Antonio Conte zmarnowała idealną okazję do sięgnięcia po podwójną koronę, a Napoli powetowało sobie niepowodzenie w Serie A, w której finiszowało poza podium. To 4. w historii Puchar Włoch dla zespołu spod Wezuwiusza. Poprzedni raz Azzurri triumfowali w 1987 roku pod wodzą Diego Maradony. Juventus Turyn - SSC Napoli 0:2 (0:0) 0:1 - Cavani 63' (k.) 0:2 - Hamsik 83'

Juventus: Storari - Barzagli, Bonucci, Caceres - Lichtsteiner (68' Pepe), Marchisio, Pirlo, Vidal, Estigarribia - Borriello (73' Quagliarella), Del Piero (68' Vucinić).

Napoli: De Sanctis - Campagnaro, Cannavaro, Aronica - Maggio, Inler, Dzemaili, Zuniga - Hamsik (85' Dossena), Cavani (91' Britos), Lavezzi (72' Pandev).

Czerwona kartka: Quagliarella /90'/ (Juventus).

Żółte kartki: Marchisio, Borriello, Storari (Juventus) oraz Cannavaro, Dzemaili, De Sanctis (Napoli).