Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Marcin Cabaj wyjedzie do Grecji?

[tag=6462]Marcin Cabaj[/tag] może zagrać w greckiej ekstraklasie. 32-letni golkiper wciąż jest związany umową z Polonią Bytom, ale kwota odstępnego zawarta w niej zawarta jest symboliczna.

Maciej Kmita
Maciej Kmita

Cabaj jest zawodnikiem Polonii od lutego tego roku, kiedy trafił na Olimpijską na zasadzie wolnego transferu po tym, jak rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z Hapoelem Beer Szewa. Nie ustrzegł bytomian przed degradacją, ale za swoje występy zbierał bardzo dobre recenzje.

Doświadczony bramkarz w sobotę wystąpił w sparingu Polonii z Cracovią, z którą święcił największy sukcesy w karierze i której jest rekordzistą pod względem rozegranych spotkań na najwyższym szczeblu rozgrywkowym (162). To było jego pierwsze starcie z Pasami po odejściu z klubu w grudniu 2010 roku.

Cracovię znów prowadzi Wojciech Stawowy, który 9 lat temu ściągnął go na Kałuży 1. Nie jest tajemnicą, że szkoleniowiec widziałby dla niego miejsce w Pasach także i teraz.

- Marcin to bardzo dobry bramkarz i nigdy nie zmienię zdania na jego temat. Uważam go za jednego z lepszych, o ile nie najlepszego, bramkarza, z którym miałem przyjemność pracować. Życzę mu wszystkiego dobrego. Nie chciałbym, żeby jego kariera się zatrzymała. Jest w świetnym wieku jak na bramkarza. Przyznam szczerze, że chciałbym mu pomóc i już mu pomagam na tyle, na ile mogę, żeby bronił na najwyższym poziomie. Można od razu spytać: to może wziąć go do Cracovii? Nie wykluczam tego, ale tu musiałbym mówić też o innych aspektach, o których nie chciałbym mówić publicznie - mówi Stawowy.

Na czym polega ta pomoc Cabajowi? - Mam znajomych, mam możliwość popytania ludzi związanych z piłką. Niewykluczone, że Marcin w niedługim czasie wyjedzie do pierwszej ligi greckiej. Jeśli tak się stanie, to się ucieszę, bo Marcin na to zasługuje.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×