Wisła goni czołówkę (relacja)

Derbowy pojedynek Wisły Płock ze Zniczem Pruszków zakończył się korzystnie dla gospodarzy, który w przeciągu kilka minut zapewnili sobie komplet punktów. Pruszkowianie po dobrym początku sezonu mają sporą zadyszkę, bowiem w trzech ostatnich spotkaniach zdobyli zaledwie jeden punkt.

W tym artykule dowiesz się o:

Mecz dobrze rozpoczął się dla ekipy z Płocka. Już w 6. minucie Jacek Wiśniewski wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, jednak sędzia bramki nie uznał sygnalizując pozycję spaloną. Pierwszy kwadrans należał do graczy Wisły, którzy jednak nie mogli znaleźć sposobu na trafienie do bramki przeciwnika z Pruszkowa. Znicz pierwszy raz groźnie pokazał się w 20. minucie gry, gdy Norbert Czubała z pięciu metrów trafił prosto w interweniującego Roberta Gubca. Kolejne minuty to znów ataki Wisły, jednak kilkukrotnie próby strzałów w wykonaniu Adriana Mierzejewskiego nie przynosiły skutku.

Gdy już wszyscy myślami byli w szatni nadeszła 42. minuta. Mierzejewski tym razem nie uderzył bezspośrenio z rzutu wolnego, lecz dograł piłkę prosto na głowę Žarko Belady. Obrońca gospodarzy nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Adriana Bieńka. Goście z Pruszkowa pogodzili się ze stratą bramki do szatni, lecz nie spodziewali się na pewno kolejnej zdobyczy bramkowej na korzyść Nafciarzy jeszcze w pierwszej części spotkania. Maciej Rybaczuk w doliczonym czasie gry sprokurował rzut karny, który na bramkę pewnie zamienił aktywny tego dnia Mierzejewski.

Po zmianie stron Wisła nie zamierzała bronić wyniku, jednak dobre akcje płocczan nie były na tyle groźne, by zmienić rezultat spotkania. Ten uległ zmianie w 73. minucie i to nie na korzyść gospodarzy, tylko na interes pruszkowian. Adrian Paluchowski udowodnił swój snajperski nos, nie dając najmniejszych szans na obronę golkiperowi Wisły. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Wisła zasłużenie pokonała Znicz 2:1.

Wisła Płock - Znicz Pruszków 2:1 (2:0)

1:0 - Belada 42'

2:0 - Mierzejewski (k.) 45'

2:1 - Paluchowski 73'

Wisła Płock: Gubiec - Jarczyk, Żytko, Belada, Chwastek, Jacek Wiśniewski, Grzeszczyk, Mierzejewski, Bartosz Wiśniewski, Majkowski (79' Brynkiewicz), Gęśla (89' Grudzień).

Znicz Pruszków: Bieniek - Maciej Rybarczuk, Kowalski, Kokosiński, Januszewski, Czubała (46' Kaczmarek), Osolinski, Strózik (69' Buga), Zubrzycki, Paluchowski, Bzdęga (64' Feliksiak).

Żółte kartki: Mierzejewski, Gęśla (Wisła) oraz Czubała, Maciej Rybaczuk, Zubrzycki, Feliksiak (Znicz).

Sędzia: Erwin Paterek (Lublin).