Sparingowo: Pavec zapewnił Flocie wygraną

Wyspiarze częściowo odkuli się po piątkowej porażce z Ruchem Chorzów i pokonali Pniówka Pawłowice 1:0. Trener Ryszard Kłusek dał szansę pokazania się graczom z zaplecza pierwszego zespołu.

W jedenastce Floty zabrakło przede wszystkim Marka Niewiady oraz Ensara Arifovicia, którzy odpoczywali po starciu z chorzowianami. Do składu wskoczyli natomiast Bartosz Śpiączka, Paweł Bielecki i Solomon Mawo.

Wyspiarze szybko zyskali przewagę nad trzecioligowcem, lecz przez większą część meczu razili nieskutecznością. Prowadzenie uzyskali dopiero w 70. minucie po dośrodkowaniu Krzysztofa Bodzionego i strzale głową Mario Paveca. Piątkowe zwycięstwo było pierwszym w okresie przygotowań.

Poza Pavecem testowani byli Sebastian Olszar, Bartłomiej Niedziela oraz Mariusz Korzeniowski. Ten ostatni od kilku sezonów gra w drużynach młodzieżowych Ruchu Chorzów, lecz pochodzi z Pomorza Zachodniego. Po przerwie na boisku pojawił się wychowanek Damian Siwiec.

Flota od czwartku przebywa na zgrupowaniu w Kamieniu, podczas którego niemal codziennie ma zaplanowane sparingi. Kolejny czeka ją w niedzielę, a rywalem będzie GKS Tychy.

Pniówek Pawłowice Śl. - Flota Świnoujście 0:1 (0:0)
0:1 - Pavec 70'

Flota: Melon (46' Waśków) - Kieruzel, Bielecki, Pavec, Olszar (46' Zalepa), Mawo (66' Siwiec), Protasewicz (44' Korzeniowski), Bodziony, Rygielski, Śpiączka, Niedziela.