Pierwszy mały sukces Mateusza Klicha w Niemczech

Minął już rok, odkąd Mateusz Klich jest graczem VfL Wolfsburg. Do tej pory jednokrotnemu reprezentantowi Polski zupełnie nie wiodło się w Niemczech, ale sytuacja 22-latka wkrótce może się poprawić.

Konrad Kostorz

Zesłany do IV-ligowych rezerw VfL Wolfsburg Mateusz Klich na co dzień występuje w meczach z nisko notowanymi, a nawet półamatorskimi niemieckimi drużynami, mając bardzo marne perspektywy na powrót do pierwszego zespołu.

Klich w nowym sezonie nadal w IV lidze, wypożyczenie jedyną nadzieją Polaka W poniedziałek drużyna Lorenza Guenthera-Koestnera otrzymała niecodzienną okazję wypłynięcia na szerokie wody - VfL Wolfsburg II zmierzył się z ambitnym beniaminkiem Bundesligi, Fortuną Duesseldorf.

Choć był to tylko sparing, o jego wyniku informują wszystkie sportowe media za naszą zachodnią granicą. Wilki zasłużenie pokonały bowiem przeciwnika 2:0. "Przegrać z drużyną z IV ligi to blamaż" - nie ma wątpliwości Bild.

Udział w sukcesie zespołu z miasta Volkswagena miał Klich, który przebywał na murawie w pierwszej połowie zakończonej jednobramkowym prowadzeniem VfL. Były gracz Cracovii w 43. minucie popisał się potężnym strzałem z rzutu wolnego, który zatrzymał się na poprzeczce bramki Fortuny.

Nawet jeśli Felix Magath nadal nie będzie stawiał na Klicha, to po udanym występie z renomowanym rywalem szanse Polaka na wypożyczenie do przynajmniej drugoligowego klubu znacznie wzrosły.