Sparingowo: Widzew pewnie pokonał Cypryjczyków

Widzew Łódź pokonał w meczu sparingowym cypryjski zespół Alki Larnaka 4:1 (1:1). Bramki dla łodzian zdobyli m.in. Ben Dhifallah i Pietrowski. Spotkanie odbyło się w Grodzisku Wielkopolskim.

Bartosz Tarnowski

Od początku spotkania stroną przeważającą byli zawodnicy Widzewa Łódź, którzy od pierwszych minut ruszyli z groźnymi atakami. Pierwszą bramkę zdobyli w 14. minucie, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mehdi Ben Dhifallah skierował piłkę do bramki gości. Prowadzenie łodzian nie trwało zbyt długo. Cztery minuty późniejMaciej Mielcarz niefortunnie wybijał piłkę, która trafiła pod nogi rywala. Cafu nie miał najmniejszych problemów ze zdobyciem bramki i pewnym strzałem posłał piłkę do siatki łodzian. Kolejne minuty spotkania, to ostra gra Cypryjczyków, którzy nie mieli litości dla widzewiaków. Na szczęście, żaden z nich nie zakończył się kontuzją któregoś z zawodników. Do końca pierwszej połowy wynik spotkania nie uległ zmianie.

Po zmianie stron, inicjatywę na nowo przejęli łodzianie, którzy weszli na drugą odsłonę spotkania w nieco zmienionym i odmłodzonym składzie. Pierwszą dobrą okazję do zdobycia gola miał Mariusz Stępiński, który wyszedł sam na sam. Lecz 17-latek zmarnował doskonałą okazję do wpisania się na listę strzelców. Problemu ze zdobyciem bramki nie miał za to jego imiennik, Mariusz Rybicki. 19-latek otrzymał podane z głębi pola i pewnym strzałem wyprowadził łodzian na prowadzenie. Trzy minuty później, czerwono-biało-czerwoni podwyższyli wynik spotkania. Tym razem bramkę zdobył Adrian Pietrowski, który strzałem z pierwszej piłki umieścił futbolówkę pod poprzeczką. Wynik spotkania ustalił Mariusz Stępiński, który w 87. minucie zdobył czwartą bramkę dla łodzian.

Widzew Łódź - Alki Larnaka 4:1 (1:1)

1:0 - Ben Dhifallah (14')
1:1 - Cafu (17')
2:1 - Rybicki (71')
3:1 - Pietrowski (74')
4:1 - Stępiński M. (87')