Kuszczak i spółka pokonali Chelsea

[tag=8053]Tomasz Kuszczak[/tag] chociaż nie gra już w Premier League, to nadal ma okazję rywalizować z czołowymi graczami. W sobotę jego zespół [tag=27377]Brighton and Hove[/tag] sensacyjnie pokonał [tag=616]Chelsea Londyn[/tag].

W sobotę na własnym obiekcie Brighton zmierzyło się z faworyzowaną Chelsea, zdobywcą Ligi Mistrzów. Roberto Di Matteo dał szansę gry najlepszym zawodnikom. Nie zabrakło nowego gracza Edena Hazarda. Między słupkami klubu z The Championship stanął Tomasz Kuszczak, który zmienił Manchester United na ten właśnie zespół.

Brighton sensacyjnie wygrało z utytułowaną Chelsea 3:1. Jednak to The Blues pierwsi zdobyli bramkę. W 35. minucie Frank Lampard zmusił do kapitulacji polskiego golkipera. Odpowiedź nadeszła 120 sekund później. Jeszcze przed przerwą Brighton objęło prowadzenie i nie oddało go już do końca. Swój udział miał w tym Kuszczak, który popisał się kilkoma dobrymi interwencjami.

Na boisku przebywał przez pełne 90 minut. Brighton wygrało 3:1.