Ligue 1: Krychowiak się cieszył, ale gola zaliczono komu innemu (wideo)

W sobotnim spotkaniu 3. kolejki Ligue 1 Stade Reims rzutem na taśmę pokonało FC Sochaux. Udział w zwycięstwie beniaminka miał Grzegorz Krychowiak, który rozegrał całe spotkanie w roli stopera.

Konrad Kostorz

Stade Reims po pechowych porażkach z OM (0:1) i Bastią (1:2, gol stracony w 95. minucie!) musiało wygrać z FC Sochaux, by nie ugrzęznąć w strefie spadkowej. Podopieczni Huberta Fourniera spisywali się dobrze i przeważali, ale brakowało im skuteczności. Przed przerwą karnego zmarnował Kamel Ghilas.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, Johann Ramare mocno i płasko dośrodkował rzutu wolnego, a futbolówka ugrzęzła w siatce. Ręce do góry w geście triumfu wzniósł oznaczony numerem "4" Grzegorz Krychowiak, ale jak wykazały powtórki młodzieżowy reprezentant Polski minął się z piłką, a tę do siatki skierował obrońca gości Sloan Privat.

Stade Reims - FC Sochaux 1:0 (0:0)
1:0 - Privat 90+4'