Sparingowo: Porażka mistrzów Polski

Nie udała się inauguracja nowemu szkoleniowcowi Śląska Wrocław. Mistrzowie Polski w spotkaniu sparingowym przegrali z 1:2 z Dynamo Drezno, a jedynego gola dla WKS-u strzelił Piotr Ćwielong.

Artur Długosz

Stanislav Levy od poniedziałku jest trenerem Śląska Wrocław. Zastąpił on zdymisjonowanego Oresta Lenczyka. W piątek mistrzowie Polski rozegrali pierwsze spotkanie sparingowe pod wodzą nowego szkoleniowca. Przeciwnikiem WKS-u było Dynamo Drezno, a potyczka była zamknięta dla publiczności.

Jako pierwsi prowadzenie w meczu objęli piłkarze z Wrocławia, bowiem już w 10. minucie na listę strzelców wpisał się Piotr Ćwielong. Wrocławianie nie cieszyli się jednak zbyt długo z prowadzenia, bowiem już kilkadziesiąt sekund później do remisu doprowadził Cristian Fiel. Ten sam zawodnik jeszcze przed przerwą podwyższył prowadzenie drużyny z Niemiec.

Śląsk w meczu miał jednak przewagę i zwłaszcza w drugiej połowie mógł pokusić przynajmniej o strzelenie wyrównującej bramki. Dobre okazje mieli m.in. Mateusz Cetnarski, Johan Voskamp i Tadeusz Socha. Ostatecznie spotkanie zakończyło się więc porażką zielono-biało-czerwonych. - Chciałem zobaczyć wszystkich zawodników w grze, to było dla mnie najważniejsze, dlatego większość piłkarzy dostała szansę występu. Zabrakło jedynie kontuzjowanych Sylwestra Patejuka, Marcina Kowalczyka i Amira Spahicia oraz powołanego do reprezentacji Polski Waldemara Soboty - skomentował Levy.

Piątkowe spotkanie dla czeskiego trenera Śląska ma być główną odnośnikiem do tego, nad czym ma pracować w najbliższych dniach z mistrzami Polski.

Śląsk Wrocław - Dynamo Drezno 1:2 (1:2)
0:1 - Ćwielong 10'
1:1 - Fiel 11'
1:2 - Fiel 38'