Puchar Włoch: Chievo, Palermo i Lecce już za burtą

Mecze 3. rundy Pucharu Włoch zakończyły się kilkoma bardzo zaskakującymi rozstrzygnięciami. Za sensację należy uznać rezultat spotkania Citta di Palermo z Ravenną, bowiem Różowi przegrali 1:2. W takim samym stosunku bramkowym Chievo uległo Padovie, a US Lecce zostało pokonane przez Salernitanę.

W tym artykule dowiesz się o:

Żadnych problemów z wywalczeniem kwalifikacji nie miało rzymskie Lazio. Biancocelesti już do przerwy po bramkach Mauriego i Meghniego prowadzili z Benevento 2:0. Po zmianie stron jednego gola dołożył Manfredini, a dwa Pandev. Honorową bramkę dla przyjezdnych zdobył Clemente.

Pokaz gry dała AC Siena, która zaaplikowała Albinoleffe cztery bramki, a nie straciła żadnej. Calaio, Portanova, Kharja oraz Maccarone dali zespołowi z Toskanii awans do 4/ rundy TIM CUP.

Nie zawiodło AS Livorno Calcio. Bordowi, którzy kilka miesięcy temu spadli do Serie B, pewnie ograli na wyjeździe Crotone, zwyciężając 3:0. Bramki dla nich strzelali: Antonio Filippini, Diamanti i Tavano.

Także Reggina Calcio wygrała 3:0. W pierwszej połowie golkipera Grosseto strzałem z rzutu karnego pokonał Corradi, a po zmianie stron bramki strzelali jeszcze Hallfredsson i Barilla.

Z dużymi problemami, ale promocję wywalczyła FC Bologna. Rossoblu do 79. minuty bezbramkowo remisowali z Vicenzą Calcio, ale wówczas na listę strzelców wpisał się debiutujący Marco Di Vaio. W samej końcówce na 2:0 zdołał podwyższyć Adailton.

O dużej dozie szczęścia może mówić Atalanta Bergamo. Nerazzurri do przerwy remisowali 1:1 z Modeną, ale dzięki bramce Marconiego z ostatnich sekund regulaminowego czasu gry, to oni zakwalifikowali się do 4. rundy.

Dopiero po dogrywce Catania Calcio wyeliminowała FC Parmę, a AC Torino Calcio ograło Brescię Calcio. W pierwszym przypadku w regulaminowym czasie gry padł bezbramkowy remis, ale później dwa gole Paolucciego dały upragniony awans drużynie Rassaazzurra. Honorową bramkę dla Gialloblu zdobył Troest. W drugim z kolei zespół z Lombardii dość nieoczekiwanie prowadził do przerwy 1:0, ale czerwona kartka Zambelliego pozwoliła Toro osiągnąć przewagę. Do wyrównania z rzutu karnego doprowadził Rosina, a w dogrywce Di Michele zapewnił awans Squadrze Granata.

W niedzielę, 24 sierpnia czeka nas jeszcze starcie FC Genoi z Mantovą oraz Sassuolo z Reggianą.