Niedziela w Serie A: Roma już nie marzy o Scudetto. "Wielu graczy nie zasłużyło na tę koszulkę"

Fatalne nastroje panują w AS Roma po sobotniej klęsce z Juventusem Turyn. Massimiliano Allegri uważa, że AC Milan zasłużył na zwycięstwo nad FC Parma.

Konrad Kostorz
Allegri: Powinniśmy wygrać

Pierwszy remis w sezonie ligowym zanotował w sobotę AC Milan. Rossoneri podzielili się punktami w Parmie i nie zbliżyli się do czołówki. - Wielka szkoda, że nie wygraliśmy, bo mieliśmy ku temu wszelkie atuty. To nie był zły występ, ale musieliśmy zwyciężyć i tego nie uczyniliśmy. W pierwszej połowie długo posiadaliśmy piłkę, jednak niewiele z tego wynikało. Po przerwie potrafiliśmy stworzyć dogodne okazje, ale zostaliśmy skarceni po stałym fragmencie - stwierdził Massimiliano Allegri.

- W środę czeka nas kluczowy pojedynek z Zenitem Sankt Petersburg w Lidze Mistrzów. Zwycięstwo jest nam bardzo potrzebne - dodał trener wicemistrzów Włoch.

Roma rezygnuje z marzeń o Scudetto

W sobotni wieczór Juventus Turyn nie dał szans AS Roma, zwyciężając 4:1. Fatalnie spisała się defensywa Giallorossich i wynik mógł być znacznie wyższy na korzyść gospodarzy. - Próbowaliśmy grać naszą piłkę, ale to nam się nie udało. Juventus był od nas ewidentnie lepszy. Nie broniliśmy wystarczająco dobrze i nie atakowaliśmy efektywnie, cały czas byliśmy pod presją - stwierdził Zdenek Zeman.

W wywalczenie mistrzostwa Italii nie wierzy Daniele De Rossi. - Z pewnością nie był to pozytywny występ. Juventus zdecydowanie dominował z wyjątkiem krótkiego okresu w drugiej połowie. Sezon jest długi i pokażemy jeszcze na co nas stać. Nie co tydzień rywalizuje się przecież z Juventusem. Czy jestem rozczarowany Zemanem? Nie, jestem rozczarowany Romą, której jestem częścią. Mówienie o Scudetto uważam za szkodliwe. Przy znakomitym sezonie stać nas na miejsce na podium, ale zespół musi się jeszcze rozwinąć, by być w stanie sięgnąć po tytuł - stwierdził reprezentant Włoch.

Sabatini: Wielu piłkarzy nie zasłużyło na koszulkę Romy

O ile Zdenek Zeman nie rozpaczał po klęsce w stolicy Piemontu, o tyle z postawą drużyny nie mógł pogodzić się Walter Sabatini. - Wielu piłkarzy nie zasłużyło na koszulkę Romy. Musimy natychmiast zmienić naszą postawę. Natychmiast - stwierdził stanowczo dyrektor stołecznej drużyny.

- Skład Romy jest silny i może rywalizować z każdym przeciwnikiem. Musimy wyciągnąć wnioski z tej porażki - dodał.

Przełamanie Matriego

W pojedynku z Romą szansę gry od 1. minuty dostał Alessandro Matri i nie zawiódł oczekiwań Antonio Conte - 28-letni napastnik strzelił gola na 3:0 i dobrze współpracował z pomocnikami Juve.

- Gdy wreszcie strzeliłem, kamień spadł mi z serca, ponieważ nie trafiłem do siatki od wielu miesięcy. Jestem szczęśliwy, że moja bramka przyczyniła się do zwycięstwa. Liczę, że wystąpię również w Lidze Mistrzów, ale decyzja należy do trenera - powiedział Matri.

Robinho zlekceważył kibiców?

Po meczu z Parmą Robinho, który pojawił się na boisku w drugiej połowie, nie podszedł podziękować kibicom Rossonerich za doping. Zachowanie Brazylijczyka wzbudziło wątpliwości, zwłaszcza że według mediów prowadzi on rozmowy w sprawie transferu do FC Santos.

- Jestem zdziwiony tym, że pojawiły się kontrowersje wokół Robinho. On był po prostu zirytowany końcówką meczu i rozczarowany wynikiem, więc udał się prosto do szatni. Nic więcej się nie wydarzyło, nie doszło do żadnej kłótni - wyjaśnił obrońca Daniele Bonera.

Pato wróci po derbach

Alexandre Pato ujawnił, kiedy będzie zdolny do gry. Napastnik w tym sezonie nie wystąpił jeszcze w oficjalnym meczu Rossonerich. - Wznowiłem już treningi i będę gotowy po meczach reprezentacji - ujawnił Brazylijczyk.

23-latka zabraknie więc w pojedynku z Zenitem oraz derbach Mediolanu, które zaplanowano na najbliższy weekend.

Arsenal chce Bastę

Media na Wyspach Brytyjskich informują, że Arsenal Londyn w styczniu będzie chciał pozyskać Dusana Bastę z Udinese Calcio. 28-letni prawy obrońca jest wyceniany na 5,5 mln euro, a jego umowa wygasa w połowie 2016 roku.

Słoweniec trafił do Udinese w 2009 roku z US Lecce. Do tej pory rozegrał 57 spotkań w Serie A.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)