Serie A: Juventus znów w formie, Roma rozbita w Turynie (wideo)

Juventus Turyn pokonał AS Roma i umocnił się na pozycji lidera. Losy hitu 6. kolejki Serie A rozstrzygnęły się już w pierwszych 20 minutach.

Konrad Kostorz
Bianconeri od pierwszego gwizdka sędziego wzięli się ostro do pracy, by zmazać plamę za bezbarwny występ we Florencji w 5. kolejce. Drużynie Antonio Conte zadania nie zamierzała utrudniać katastrofalnie spisująca się formacja obronna Romy - wszyscy czterej defensorzy już po 26 minutach mieli na koncie żółte kartki!

Wynik otworzył precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego z 18 metrów Andrea Pirlo, a na 2:0 podwyższył z rzutu karnego Arturo Vidal po zagraniu ręką Leandro Castana. Gola numer 3 strzelił w sytuacji sam na sam Alessandro Matri, a w międzyczasie gracze Juventusu dwukrotnie ostemplowali poprzeczkę bramki Romy! Ponadto wielokrotnie swój zespół przed stratą gola ratował Maarten Stekelenburg.

Pojedynek był całkowicie jednostronny aż 64. minuty, gdy na murawie pojawił się Mattia Destro. Reprezentant Włoch odmienił grę Giallorossich, którzy w końcówce byli stroną przeważającą i zmniejszyli straty. Gdyby nie świetny refleks Gianluigiego Buffona, w 78. minucie byłoby już tylko 3:2. Wynik ustalił po świetnej indywidualnej akcji Andrei Barzagliego Sebastian Giovinco, który minął Stekelenburga i posłał piłkę do pustej bramki.

Juventus Turyn - AS Roma 4:1 (3:0)
1:0 - Pirlo 11'
2:0 - Vidal 16' (k.)
3:0 - Matri 19'
3:1 - Osvaldo 69' (k.)
4:1 - Giovinco 90'

Juventus: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Caceres, Vidal, Pirlo, Marchisio (77' Asamoah), De Ceglie (85' Pogba) - Matri (76' Giovinco), Vucinić.

Roma: Stekelenburg - Taddei, Burdisso, Castan, Balzaretti (34' Marquinhos) - Tachtsidis (64' Destro), Florenzi, De Rossi, Lamel - Osvaldo, Totti (63' Perrotta).

Żółte kartki: Matri, Vidal, Vucinić (Juventus) oraz Taddei, Castan, Balzaretti, Burdisso (Roma).