LM: Wielki mecz i tylko remis Borussii! Hat-trick Ronaldo i wysoka wygrana Realu

Aż do 90. minuty Borussia Dortmund prowadziła na Etihad Stadium z Manchesterem City. Mistrzowie Niemiec stworzyli wiele okazji do podwyższenia wyniku, ale ostatecznie wywalczyli tylko punkt.

Konrad Kostorz

Pierwsza połowa spotkania na Etihad Stadium dostarczyła mnóstwo emocji. Akcje błyskawicznie sunęły spod jednej pod drugą bramkę. Już w 25. sekundzie groźny strzał Sergio Aguero musiał bronić Roman Weidenfeller. Niedługo później Argentyńczyk przegrał pojedynek sam na sam z niemieckim golkiperem. W 11. minucie pierwszą groźną okazję stworzyli dortmundczycy - Robert Lewandowski uruchomił Mario Goetzego, którego strzał zatrzymał się na słupku! 20-latek podjął w środę wiele prób pokonania Joe Harta: w 40. minucie trafił w poprzeczkę, a tuż po przerwie jego strzał angielski bramkarz obronił interwencją światowej klasy.

Manchester pozwalał rywalom na wiele, ale w ofensywie nie ustępował odważnie grającej Borussii i gdyby nie Weidenfeller zdobyłby niejednego gola - świetne parady 32-latka będą śnić się po nocach zwłaszcza Aguero. W drugiej połowie lekką przewagę osiągnęli mistrzowie Anglii, ale do siatki trafili Borussen - Marco Reus przechwycił niecelne podanie Jacka Rodwella do Vincenta Kompany'ego, pognał na bramkę i strzałem po rękach Harta otworzył wynik. W 64. minucie 17-milionowy nabytek powinien podwyższyć na 2:0 po świetnym podaniu "Lewego", ale nie wykorzystał sytuacji oko w oko z bramkarzem! Kilka chwil później Hart w niesamowitym stylu obronił techniczne uderzenie Ilkaya Gundogana.

Kwadrans przed końcem bramkę pieczętującą sukces BVB mógł i powinien zdobyć Lewandowski, który otrzymał wyśmienite podanie od Gundogana. 24-latek miał przed sobą tylko Harta, lecz posłał futbolówkę tuż-tuż obok słupka! W 81. minucie Roberto Mancini posłał do boju Mario Balotellego i to Włoch zapewnił The Citizens remis. Gwiazdor Euro 2012 pewnie wykorzystał jedenastkę po zagraniu ręką w polu karnym Nevena Suboticia. W doliczonym czasie jeszcze Reus i "Lewy" próbowali przywrócić Borussii prowadzenie, ale bez skutku. Bardzo dobre spotkanie na prawej stronie boiska rozegrali Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski, którzy zostawili na murawie serce i mnóstwo potu.

Drugie zwycięstwo odnieśli podopieczni Jose Mourinho. Przez 40 minut Ajax bronił się skutecznie, głównie za sprawą golkipera Kennetha Vermeera, i szczęśliwie, ale jeszcze przed przerwą Królewscy wyszli na prowadzenie po błędzie Christiana Poulsena i strzale Cristiano Ronaldo z 5 metrów. Krótko po wznowieniu gry Ricardo Kaka zacentrował w pole karne, gdzie Karim Benzema ładnym uderzeniem przewrotką podwyższył wynik. Holendrów stać było tylko na gola honorowego - Niklas Moisander skorzystał z niefrasobliwej postawy Michaela Essiena. W końcówce popis gry dał CR7, który najpierw przymierzył nie do obrony z 22 metrów, a następnie przelobował golkipera amsterdamczyków.

Arsenal grający bez Wojciecha Szczęsnego i Łukasza Fabiańskiego miał niespodziewane kłopoty w potyczce z Olympiakosem. Grecy przed przerwą stworzyli niejedną okazję do objęcia prowadzenia, ale jako pierwszy bramkę strzelili The Gunners - po podaniu Kierana Gibbsa trafił Gervinho. Riposta gości była błyskawiczna, jednak po przerwie gola zdobył Lukas Podolski, któremu asystował Gervinho. Triumf ekipy Arsene'a Wengera przypieczętowali rezerwowi: podawał Olivier Giroud, a gola zdobył Aaron Ramsey.

Bez szans w starciu z rozpędzoną Malagą byli gracze Anderlechtu. W składzie Belgów nie zabrakło Marcina Wasilewskiego, który wystąpił w pełnym wymiarze czasowym i w 55. minucie został ukarany żółtą kartką. Po dwóch kolejkach 6 "oczek" na koncie mogli mieć zawodnicy Schalke 04, ale podobnie jak Borussia stracili prowadzenie w 90. minucie. Gola i asystę zapisali na swoim koncie Julian Draxler oraz Klaas-Jan Huntelaar. Dość zaskakującej porażki doznało naszpikowane gwiazdami PSG ze Zlatanem Ibrahimoviciem w wyjściowej jedenastce. Złotą bramkę dla FC Porto strzelił w końcówce James Rodriguez.