Carling Cup: Gol Tomasza Kupisza!

Fantastyczny debiut w barwach Wigan Athletic zanotował Tomasz Kupisz. 18-latek zdobył bowiem jedną z bramek dla The Latics w meczu drugiej rundy Pucharu Ligi Angielskiej. Dodatkowo był to dla Kupisza debiut w pierwszym zespole. Na boiskach tego dnia wystąpili również: Bartosz Białkowski oraz Przemysław Kaźmierczak.

Bartosz Zimkowski

O tym, że Tomasz Kupisz wkrótce zadebiutuje w barwach Wigan mówiły sparingowe spotkania, w których regularnie dostawał szansę gry. Kupisz wraz z Tomaszem Cywką usiadł na ławce The Latics, a ci podejmowali przed własną publicznością Notts County.

Młody polski zawodnik na boisku pojawił się w 63. minucie i od pierwszego kontaktu z piłką był bardzo aktywny. Wreszcie nadeszła 92. minuta. Michael Brown zagrał do Kupisza, a ten strzałem z prawej nogi umieścił futbolówkę w siatce rywali ustalając wynik spotkania na 4:0.

Całe 90 minut w barwach Southampton rozegrał Bartosz Białkowski. Polak bronił bardzo dobrze i nie dał się ani razu pokonać piłkarzom Birmingham City. Święci wygrali 2:0 i niespodziewanie awansowali dalej. Na boisku pojawił się także Przemysław Kaźmierczak z Derby County. Polak przebywał na murawie od pierwszego gwizdka sędziego i w 77. minucie został zmieniony. Barany wygrały 1:0.

Na boisku nie pojawili się za to: Jarosław Fojut (Bolton Wanderers), Przemysław Kazimierczak (Darlington) oraz Bartosz Ślusarski. Wszyscy siedzieli na ławkach rezerwowych swoich zespołów, ale na murawie nie zameldowali się.

Sensacją drugiej rundy Carling Cup było odpadnięcie z dalszej rywalizacji dwóch drużyn z Premiership. Bolton Wanderers przegrał przed własną publicznością z trzecioligowym zespołem Northampton Town, natomiast West Bromwich Albion uległo po dogrywce Hartlepool United.