Chelsea zawodzi na całej linii, kanonada Manchesteru City (wideo)

Chelsea Londyn znów przegrała w Premier League. 5:0 wygrał za to Manchester City i The Citizens potwierdzili, że na swoim terenie są nie do zatrzymania.

Bartosz Zimkowski

Chelsea Londyn do pojedynku z West Bromwich Albion przystępowała po trzech meczach bez zwycięstwa w Premier League. Teraz miała przed sobą niezwykle wymagającego przeciwnika, ponieważ The Baggies wygrali pięć z sześciu domowych spotkań. Roberto Di Matteo dokonał kilku zmian w składzie i na ławce posadził m.in.: Juan Matę, Oscara czy Ashleya Cole'a.

Już w dziesiątej minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. James Morrison dojrzał w polu karnym Shane'a Longa, który urwał się spod opieki Davida Luiza. Strzałem głową pokonał Petra Cecha. Gościom przed przerwą udało się doprowadzić do wyrównania, a gola głową zdobył Eden Hazard. Pomógł mu w tym rywal, bowiem od niego odbiła się jeszcze futbolówka.

W drugiej odsłonie zwycięstwo zapewnili sobie gospodarze, a konkretnie "załatwił" im to Peter Odemwingie. Chelsea miała mnóstwo okazji do wyrównania. Nieskuteczny był przede wszystkim Daniel Sturridge, który tym razem otrzymał szansę gry w podstawowym składzie i nie wykorzystał tej okazji. Chelsea przegrała 1:2 i oddala się od fotelu lidera.

Bardzo pewnie wygrał za to Manchester City. The Citizens zmietli Aston Villę aż 5:0. Jeszcze tydzień temu The Villans jak równi z równym walczyli z Manchesterem United. Teraz wyraźnie przegrali, nie mając żadnych szans z rozpędzonym mistrzem Anglii.

Cenne i pewne zwycięstwo odniósł Liverpool FC. Dwa gole zdobył nie kto inny jak Luis Suarez. Tymczasem pierwszą wygraną w sezonie odniósł beniaminek Reading FC. W barwach Southampton zabrakło nawet na ławce rezerwowych Artura Boruca. Święci w arcyważnym meczu ograli Queens Park Rangers 3:1.