Ligue 1: Obraniak opuścił pierwszy mecz, koniec roku dla reprezentanta Polski?

W 14. kolejce francuskiej ekstraklasy Girondins Bordeaux zmierzyło się na wyjeździe z Montpellier. Zwycięstwo odniósł mistrz kraju, który nie był faworytem niedzielnego spotkania.

Konrad Kostorz
W każdym z pierwszych 13 meczów ligowych Żyrondystów Ludovic Obraniak znajdował się w wyjściowej jedenastce. Jego najkrótszy występ - w zremisowanym pojedynku z OSC Lille - trwał 62 minuty.

Tym razem Francis Gillot nie mógł skorzystać z usług reprezentanta Polski, który podczas piątkowego treningu doznał groźnej kontuzji lewej kostki. Optymistyczne diagnozy mówią o dwóch bądź trzech tygodniach przerwy w treningach, ale niewykluczone, że - jak przewiduje portal sudouest.fr - Obraniak w 2012 roku nie pojawi się już na placu gry (Girondins Bordeaux ostatni mecz rozegra 22 grudnia).

Pod nieobecność 28-letniego pomocnika zespół ze Stabe Chaban Delmas uległ 0:1 Montpellier HSC i zaprzepaścił okazję, by awansować na pozycję lidera. Obecnie Bordeaux zajmuje 4. lokatę ze stratą 2 "oczek" do lidera Paris Saint-Germain.

Girondins Bordeaux - Montpellier HSC 0:1 (0:0)
0:1 - Cabella 66'

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)