Bundesliga: Klęska Hoffenheim, trener na wylocie! Ładna asysta Rudneva (wideo)

Werder Brema nie dał szans 1899 Hoffenheim i awansował na 8. miejsce w tabeli Bundesligi. Bohaterem meczu został Marko Arnautović, który popisał się hat-trickiem.

Konrad Kostorz

Piłkarze Hoffenheim doznali czwartej porażki z rzędu, prezentując katastrofalną formę. Do przerwy gospodarze mogli przegrywać 0:4 albo wyżej! Tuż po zmianie stron Wieśniaki zerwały się do ataku, zdobyły bramkę kontaktową i były bardzo bliskie wyrównania.

W końcówce popis gry dał Marko Arnautović, który najpierw idealnie przymierzył z rzutu wolnego, a następnie po indywidualnej akcji umieścił piłkę w okienku bramki Koena Casteelsa.

Przed meczem niemieckie media prognozowały, że w przypadku porażki zwolniony zostanie Markus Babbel. Biorąc pod uwagę styl gry Hoffe, wydaje się, że młodego szkoleniowca nic nie jest w stanie uratować.

Bardzo ciekawie było w niedzielne popołudnie na Volkswagen-Arena. W 26. minucie sprytnym podaniem popisał się Artiom Rudnev, który wymanewrował całą defensywą gości i wyłożył futbolówkę Maximilianowi Beisterowi, a ten wykorzystał sytuację oko w oko z Diego Benaglio.

Wymarzone sytuacje, by podwyższyć na 2:0, zmarnowali wkrótce Milan Badelj i Beister, a Wilki obudziły się z letargu i za sprawą dośrodkowania Marcela Schaefera oraz strzału głową Simona Kjaera wyrównały.

Końcówka przebiegła pod znakiem frontalnych ataków VfL. Miejscowi grali naprawdę znakomicie, ale mieli ogromnego pecha i wynik ostatecznie nie uległ zmianie. Za niespełna tydzień drużyna Lorenza-Guenthera Koestnera zmierzy się na wyjeździe z Borussią Dortmund i nie będzie bez szans na punkty.