Sędzia skrzywdził Borussię? Zobacz gola "Kuby" (wideo)

Robert Lewandowski wywalczył rzut karny, którego na gola zamienił Jakub Błaszczykowski. Kapitan reprezentacji Polski wpisał się na listę strzelców już 5. raz w sezonie ligowym.
Konrad Kostorz

Jakub Błaszczykowski po meczu z Wilkami ma już w dorobku 5 goli i 5 asyst. Swój dorobek poprawił również Robert Lewandowski, któremu zapisano asystę przy bramce "Kuby", ponieważ to on był faulowany przez Simona Kjaera. "Lewy" ma 9 trafień oraz 4 asysty i plasuje się w ścisłej czołówce klasyfikacji kanadyjskiej.

Mimo bramki Błaszczykowskiego dortmundczycy ulegli niżej notowanemu rywalowi. Duży wpływ na niepowodzenie BVB miała sytuacja z 35. minuty, gdy arbiter podyktował rzut karny za rzekome zagranie ręką Marcela Schmelzera, który został ukarany czerwoną kartką. Wcześniej, w tej samej akcji, na pozycji spalonej znajdował się jeden z zawodników Wolfsburga.

Borussia Dortmund - VfL Wolfsburg 2:3 (1:2)
1:0 - Reus 6'
1:1 - Diego 36' (k.)
1:2 - Naldo 41'
2:2 - Błaszczykowski 61' (k.)
2:3 - Dost 73'

Oglądaj LIVE Liverpool FC - Borussia Dortmund. Kliknij tutaj!

Komentarze (2):

• CT 0
    Nawet jeżeli jest odrobina racji, że Borussia powinna się poskładać po tym wszystkim, to jednak trzeba i też ich zrozumieć co przeżywali po żenującej decyzji "sendźego" Starka. Zupełnie jakby nie znał podstaw swojej dziedziny, a słynął (bo już nie słynie) jako sędziowski autorytet. Dyktując karnego i dając czerwoną kartkę po rykoszecie, aż ciśnie się na usta, że po prostu wydrukował ten mecz. Tym bardziej, że Schmelzer nie miał możliwości, żeby zdążyć wystarczająco szybko zareagować... Trudno, tytuł dla Bayernu, niech Borussia walczy o 2gie miejsce. A Stark niech się schowa na jakiś czas.
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • Wars 3
    Nie wielka szkoda tylko wielki WSTYD!!!!! Tak to mogą gonić nie Bayer(n)M. tylko Bayer L. !!!!Ale BAYER z tą ich obrona tytułu....uuuu !!!
    Ruryn Ja tu ręki nie widzę. Wielka szkoda Dortmundu...
  • Bodiczek 0
    Racja, nie powinno być ani karnego, ani czerwonej kartki. Borussia ma jednak jeden zasadniczy problem. Przy tak miażdżącej przewadze, jaką miała przez 35 minut, powinna strzelić zdecydowanie więcej niż jednego gola. Podejrzewam, ze gdyby prowadziła chociaż 2:0, to ten karny Diego wielkiej krzywdy by jej nie zrobił. Mogłaby grać spokojnie z kontry i czekac na to co zrobi Wolfsburg. A tak miała w garści tylko jeden punkt i grając u siebie była zmuszona do ataku. Roztrwonienie przez Borussię prowadzenie zdarzyło się już drugi raz w krótkim czasie. Wcześniej straciła punkty u siebie z Fortuną, choć wtedy aż takiej miazgi w pierwszej połowie nie było.