Co za mecz na Old Trafford! Niesamowite emocje do ostatniego gwizdka!

Nieziemskie widowisko zobaczyli fani na Old Trafford, gdzie Manchester United trzykrotnie przegrywał z Newcastle United, a mimo to wygrał!
Bartosz Zimkowski

Aż siedem bramek zobaczyli fani na Old Trafford. Bardzo wysoko poprzeczkę Manchesterowi United postawiło Newcastle United. W czwartej minucie Sroki wyszły na prowadzenie po tym jak strzał kolegi z drużyny dobił James Perch. Fani Newcastle mieli nadzieję, że klątwa trwająca od 1972 roku zostanie przerwana. Od tamtej pory ich drużyna nie wygrała w Teatrze Marzeń.

W 25. minucie najprzytomniej w polu karnym gości zachował się Johnny Evans i wyrównał stan meczu. Kilka minut później miał ogromnego pecha, ponieważ po strzale Danny'ego Simpsona piłka odbiła się od niego i to na jego konto zapisano trafienie. Sędzia liniowy wskazał spalonego, ale po konsultacji z głównym gol został uznany.

Od początku drugiej połowy do szaleńczych ataków ruszyli wicemistrzowie Anglii. Swoją czwartą bramkę w sezonie strzałem sprzed pola karnego zdobył Patrice Evra. Jednak 10 minut później po raz trzeci tego dnia na prowadzenie wyszli goście. Tym razem Papiss Cisse wpisał się na listę strzelców. 180 sekund później Robin van Persie doprowadził do wyrównania i do ostatniego gwizdka sędziego trwała walka o kolejną bramkę.

W 90. minucie Javier Hernandez wykorzystał podanie Michaela Carricka i został bohaterem Man Utd. Czerwone Diabły mimo iż trzykrotnie przegrywały, zdołały pokonać Newcastle 4:3.

Zupełnie na innym froncie tego dnia był Manchester City. The Citizens zamiast gonić Man Utd mają już siedem punktów straty. Nie potrafili wygrać na Stadium of Light z Sunderlandem, a na dodatek przegrali 0:1. Na Roberto Mancinim zemścił się były gracz Man City Adam Johnson. To on zdobył jednego gola w meczu.

Skromnie, lecz pewnie wygrała Chelsea Londyn. Na Carrow Road okazała się lepsza od Norwich City. Trafienie Juana Maty zapewniło The Blues zwycięstwo. Tymczasem na ławce rezerwowych Southampton całe spotkanie przesiedział Artur Boruc. Pojedynek Queens Park Rangers - West Bromwich Albion rozpoczął się z 15 minutowym opóźnieniem z powodu spóźnienia autobusu z zawodnikami The Baggies.

1:1 - Lambert 85' (k.)

Manchester United - Newcastle United 4:3 (1:2)

0:1 - Mata 38'

Queens Park Rangers - West Bromwich Albion 1:2 (0:1)
0:1 - Brunt 29'
0:2 - Green (sam.) 50'
1:2 - Cisse 68'

Reading FC - Swansea City 0:0

Sunderland - Manchester City 1:0 (1:0)
1:0 - Johnson 53'

Aston Villa - Tottenham Hotspur 0:4 (0:0)

• MITCH Zgłoś komentarz
    Sezon "ławkowania" nawet wobec problemów Chelsea w ataku, nie sądzę, że nagle stanie się zawodnikiem z marszu do gry, a takiego Liverpool potrzebuje - co więcej nie jest to typowy
    Czytaj całość
    "strzelec", czyli nic się nie zmieni w drużynie pozostanie jeden napastnik potrafiący seryjnie zdobywać bramki... już za taką kasę to mogliby się postarać o jakiegoś snajpera jak Matavz, Ibisevic, czy nawet Cardozo, czy Gomisa - zawodników, którzy udowodnili, że bramki potrafią strzelać, a grają dla klubów, które raczej nie są twardymi negocjatorami pod kątem ceny, jeżeli on ma kosztować 15mln to Lewy jest wart 35 najmniej... Totenham najprawdopodobniej daje około 15 za Sneijdera, czyli sporo mniej od Allena, Liverpool mógłby spokojnie grać o 4kę, a kto więcej, czy o coś więcej, gdyby za 20 mln Hendo przyszedł ktoś normalny, za 20mln Downinga normalny skrzydłowy, czy też nie zostałby sprzedany Merreiles, który w porównaniu z Adamem, na którego stawiał "trener" Dalglish to dzień i noc. Liverpool zaprzepaszcza szansę, aby się odrodzić Merreiles to był jeden z niewielu ostatnich transferów w pełni trafionych, obrona może niegenialna, ale coś sobą prezentuje, natomiast pomoc... Wczoraj oglądałem ten mecz padaka totalna w drugiej linii, Gerrard będzie już tylko słabszy, Shelvey to powinien być rezerwowy, a nie gracz do pierwszego składu, Hendo zero alternatywy, Allen bez komentarza, a wystarczyłoby kupić 1 napastnika-strzelca i 3-4 pomocników-pewniaków - co mnie dziwi na to była kasa i jest, ale decydenci The Reds mają jakieś chore filozofie, co kolejny to lepszy kwiatek...
    • brudnagira Zgłoś komentarz
      Niby muły grają do końca ale ciekawa jest statystyka goli strzelonych i straconych w ostatnich 15 minutach meczu: Man City 11-2 Arsenal 8-2 (i jeden zaległy mecz) Chelsea 8-3 muły
      7-2 .. Tottenham 4- 10 :)
        Żal z tym Rodgersem - zero progresu, Jonjo - szkoda gadać padaka, praktycznie brak drugiej linii, Allen za 20mln bezowocny, teraz jeszcze przyjdzie wypalony Sturridge za kilkanaście
        milionów;/...
        • Apator Fan Zgłoś komentarz
          Zresztą niech ktos mi pokaze moj wpis w ktorym liczyłem na zwycięstwo ze Stoke?
          • Stasiu SG Zgłoś komentarz
            jestem ciekaw jakie wytłumaczenie dziś ma "Apator Fan" za porażkę Liverpoolu. wiadomo, że sędzia zawinił tym że w ogóle jest na boisku, ale to było już wiadome przed meczem, może
            wiatr, który z pewnością wiał w oczy graczom Live, może ci niedobrzy kibice którzy buczeli na Suareza, który swoją drogą powinien wylecieć za wjazd na Begovica. a i jeszcze na koniec jestem pewien, że w porażce Live miał swój udział Ferguson i pewnie jeszcze Wanda co nie chciała niemca. ach ci niedobrzy, wszyscy przeciwko Liverpoolowi. niech Live zacznie grać w Polskiej lidze może coś wygra :D
            • Norb1 Zgłoś komentarz
              niestety nie mogłem obejrzeć tego meczu dzisiaj;/ ale Diabły zawsze grają do końca.GLORY UNITED!!!
              • Ron Jeremy Zgłoś komentarz
                Nie rozumiem zachwytów.Mecz w pierwszej połowie był słaby a w wykonaniu United wręcz żenujący.Druga połowa to tradycyjne angielskie bieganie "od dechy do dechy" z pominięciem drugiej
                linii.OK dużo sytuacji ale wynikającej ze słabej obrony a nie geniuszu piłkarzy w ofensywie,którzy mimo 7 bramek razili nieskutecznością(zwłaszcza United). Cieszą 3 punkty i charakter.Glory,glory ManUnited !
                • jelo Zgłoś komentarz
                  Genialny mecz Manchester United, widać dużo lepsza formę maja niz real madryt, z którym zagraja w Lidze Mistrzów. Trochę szkoda mi Newcastle United, trzy razy prowadzili z Manchesterem a
                  nie udalo im się nawet zremisować, szkoda, dla tej drużyny wygrana z takim rywalem byłaby dużym sukcesem.
                  • Marek speedway Zgłoś komentarz
                    i o to cała liga Angielska! szkoda że jest tylko w canal+ bo dzięki takim meczą az chce sie zasiąść przed tv i emocjonować sie futbolem na najwyższym poziomie. Ale jak zwykle
                    zwycięstwo dał Chicharito co by zrobiło MU bez niego hehe i oczywiscie gratulacje MU juz nie moge sie doczekać pojedynku w LM z Realem
                    • wislok Zgłoś komentarz
                      Martwi kolejny mecz w którym Manchster traci 3 bramki, choć jak mówi powiedzenie, ważne,żeby być od przeciwnika lepszym o tą jedną . Manchester gra zawsze do końca, przecież takich
                      meczów jak ten Manchester ma po kilka w każdym sezonie, kiedy to potrafi odwrócić losy meczu i zadać cios w ostatniej minucie. Jak widać Liga angielska to taka liga gdzie każdy mecz jest spotkaniem bardzo trudnym i każdy może wygrać z każdym,dlatego ta liga jest tak ciekawa i przez wielu uznawana za najlepszą na świecie, Gdyby patrzeć przez pryzmat faktu,że w hiszpańskiej znamy już mistrza ,a tu ta walka będzie się toczyć do ostatnich kolejek to tak właśnie jest.
                      • Slepa Kura Zgłoś komentarz
                        takie porownywanie nie ma sensu......w zeszlym sezonie o ile dobrze pamietam, Chelsea konczace sezon na miejscu 5 w EPL pokonalo Barcelone w 1/2 LM. I o niczym to nie swiadczylo, nie swiadczy i
                        na pewno nie bedzie swiadczyc. Trzeba oddac EPL, ze jest najciekawsza, najbardziej trzymajaca w napieciu liga pilkarska w Europie
                        • Vodka Drinkers Zgłoś komentarz
                          Taki słaby Manchester wygra ligę angielską , gdzie oprocz Persila i utalentowanego Chicha nie ma pol pilkarza. Nawet śmieszny Real ich pojedzie.Szkoda ze nie trafili na Barcelone to moze
                          wszyscy przejrzeli by na oczy jak duza roznica dzieli najlepszy Klub Hiszpanii i Anglii .
                          • iverson75 Zgłoś komentarz
                            Muły...oj chlopcze,chłopcze....frustracja aż sie przelewa z twojego postu.Widziałeś ten mecz?Jeśli tak ,to jak nazwiesz dwie pierwsze bramki dla Newcastle?Ooooo...czyż nie
                            fart?Zresztą,idąc twoim tokiem myślenia(!) ,to niemal każdy zespół wygrywa mecze fartem,fuksem,czy jak tam sobie to nazwiesz...Przecież gra do końca,nie poddawanie się w niekorzystnej dla zespołu sytuacji,dążenie do wygranej to absolutnie nieistotne fakty wg ciebie...Zresztą ,tłumacz to sobie jak ci się podoba,nie zmniejszy to poziomu twojej frustracji...A co do połowy sezonu...polecam sprawdzic,ile razy mistrzem został zespół liderującu na półmetku ;) Miłego wieczoru....