Bundesliga: Gol Sebastiana Boenischa, hit dla Aptekarzy, Bayern też nie zawiódł

W hicie sobotnich meczów 18. kolejki Bundesligi Bayer Leverkusen odniósł pewne zwycięstwo nad Eintrachtem Frankfurt 3:1. Pierwszą bramkę dla Aptekarzy strzelił Sebastian Boenisch!

Szymon Mierzyński

Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w 31. minucie, gdy dopadł do zbyt krótko wybitej przez obrońców piłki i mocnym uderzeniem z 11 metrów nie dał szans Kevinowi Trappowi. Chwilę później swoje trafienie dołożył as gospodarzy Stefan Kiessling i ta zaliczka wystarczyła Bayerowi, by spokojnie zainkasować trzy punkty (w drugiej połowie gole zdobyli jeszcze Andre Schuerrle i Alexander Meier). Arkadiusza Milika zabrakło nawet na ławce rezerwowych.

Na Allianz Arenie w Monachium także zwyciężyli gospodarze. Bayern nie urządził kanonady, jednak pokonał SpVgg Greuther Fuerth 2:0, nie pozostawiając wątpliwości kto jest lepszy. Dublet ustrzelił Mario Mandzukić, który ma na koncie już jedenaście bramek i wyprzedził pod tym względem Roberta Lewandowskiego. Polak ma szansę odpowiedzieć w ostatnim sobotnim pojedynku, w którym jego Borussia Dortmund zmierzy się z Werderem Brema.

VfL Wolfsburg pokonał VfB Stuttgart 2:0, niestety bez udziału Mateusza Klicha, który nie zmieścił się nawet w kadrze meczowej. Wygląda na to, że pod wodzą nowego trenera gospodarzy, Dietera Heckinga sytuacja byłego piłkarza Cracovii nie ulegnie znaczącej poprawie.

W podstawowym składzie FSV Mainz wybiegł za to Eugen Polanski. W starciu z SC Freiburg 27-letni pomocnik zaliczył 68-minutowy występ, po czym został zmieniony przez Yunusa Malliego. Samo spotkanie nie dostarczyło nadmiaru emocji i zakończyło się rezultatem bezbramkowym.

Na czele Bundesligi pozostaje Bayern Monachium, który ma dziewięć oczek przewagi nad Bayerem Leverkusen. Bez względu na wynik spotkania z Werderem Brema 3. pozycję zachowa Borussia Dortmund.

WYNIKI SOBOTNICH SPOTKAŃ 18. KOLEJKI BUNDESLIGI:

Bayer Leverkusen - Eintracht Frankfurt 3:1 (2:0)

FSV Mainz - SC Freiburg 0:0

Bayern Monachium - SpVgg Greuther Fuerth 2:0 (1:0)
1:0 - Mandzukić 26'
2:0 - Mandzukić 61'

->Wyniki Bundesligi

->Tabela Bundesligi

Bundesliga: Niesamowity mecz na inaugurację rundy, 9 goli w Gelsenkirchen! (wideo)