Bundesliga: Niesamowity mecz na inaugurację rundy, 9 goli w Gelsenkirchen! (wideo)

W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej Bundesligi Schalke 04 podejmowało Hannover 96. W podstawowym składzie przyjezdnych pojawił się Artur Sobiech.

Konrad Kostorz
Pierwsza połowa nie rozpieściła kibiców. Zamiast składnych akcji fani oglądali mnóstwo niedokładnych podań i ostrych fauli. Dopiero w 44. minucie po wyrzucie piłki z autu i pechowej interwencji jednego z obrońców H96, niekryty Jefferson Farfan mocnym strzałem w długi róg otworzył wynik.

Po zmianie stron gra była znacznie szybsza i dokładniejsza, co zaowocowało gradem bramek! Hannover przegrał już 0:2, jednak błyskawicznie wyrównał. Stracone bramki podrażniły Koenigsblauen, którzy natychmiast ponownie wyszli na prowadzenie. Na 4:3 trafił jeden z najlepszych na boisku Szabolcs Huszti i podopieczni Mirko Slomki zwietrzyli szansę na wywiezienie punktu z trudnego terenu.

Goście w końcówce groźnie atakowali i stwarzali dogodne okazje, jednak w 88. minucie dali się skontrować i stracili piątą bramkę. Ozdobą spotkania był przepiękny gol z przewrotki Mame Dioufa, który ustalił rezultat emocjonującego meczu. Wśród gospodarzy wyróżnił się niezwykle kreatywny Lewis Holtby, który być może jeszcze w styczniu opuści Schalke.

71 minut w ekipie z Hanoweru rozegrał Artur Sobiech. Polak walczył, pokazywał się do gry, jednak nie zaliczy występu na Veltins-Arena do udanych. W drugiej połowie 22-latek za uderzenie rywala łokciem został ukarany żółtą kartką.

Schalke 04 Gelsenkirchen - Hannover 96 5:4 (1:0)

Bramka Cipriana Maricy:

Niemcy o Sobiechu: On był w ogóle na boisku? Gol z przewrotki zza pola karnego (wideo)