Primera Division: Real przebudził się po przerwie, hat-trick CR7 w 10 minut!

Przed tygodniem Królewscy strzelili 5 bramek Valencii już w pierwszej połowie. Tym razem na ich bramkowe widowisko trzeba było czekać po zmianie stron.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Zgodnie z zapowiedziami kontuzjowanego Ikera Casillasa w bramce Realu Madryt zastąpił  Antonio Adan, z kolei nowy nabytek, Diego Lopez zasiadł na ławce rezerwowych. Ponadto z środka na prawą stronę obrony został przesunięty Sergio Ramos, a zamiast duetu Sami Khedira - Xabi Alonso przed defensorami grali Michael Essien oraz Luka Modrić.

Popołudniowa pora niezbyt dobrze podziałała na graczy Królewskich, którzy przez długi okres nie mogli narzucić swojego stylu gry. Swoje szanse mieli Cristiano Ronaldo, Mesut Oezil czy Modrić, jednak w ich strzałach brakowało precyzji. Dopiero w samej końcówce pierwszej połowy Królewscy włączyli wyższy bieg i przy bramce golkipera Getafe zrobiło się naprawdę gorąco. Mądrze grające Getafe zdołało jednak do przerwy utrzymać bezbramkowy remis.

Po zmianie stron znacznie świeżsi na boisko wyszli piłkarze Jose Mourinho. Po zamieszaniu w polu karnym wynik meczu otworzył Sergio Ramos, a później swój strzelecki kunszt zaprezentował Ronaldo. W ciągu 10 minut Portugalczyk ustrzelił hat-tricka - najpierw wykończył błyskawiczną kontrę i asystę Oezila, później po dokładnej centrze Angela di Marii trafił do siatki głową, a na koniec wykorzystał rzut karny po faulu na Modriciu.

Po trzeciej bramce CR7 został zmieniony przez Karima Benzemę i otrzymał owację na stojąco od całego Santiago Bernabeu. Portugalczyk świetnie rozpoczął 2013 rok - w 6 meczach zdobył aż 10 bramek, a w Primera Division ma już 21 goli na swoim koncie. Przed nim znajduje się już tylko Lionel Messi (29).

Teraz Królewskich w środku tygodnia czeka pierwsze półfinałowe El Clasico w rozgrywkach Pucharu Króla. W ramach 21. kolejki FC Barcelona swój mecz rozegra o godzinie 19:00 z Osasuną Pampeluna.

Real Madryt - Getafe CF 4:0 (0:0)
1:0 - Sergio Ramos 53'
2:0 - Ronaldo 62'
3:0 - Ronaldo 65'
4:0 - Ronaldo (k.) 72'

Real Madryt: Adan - Sergio Ramos, Albiol (46' Khedira), Carvalho, Coentrao - Essien, Modrić - Di Maria, Oezil (69' Callejon), Cristiano Ronaldo (73' Benzema) - Higuain.

Getafe CF: Moya - Valera, Alexis, Lopo, Miguel Torres - Xavi Torres (69' Michel), Borja - Sarabia (66' Fraile), Diego Castro, Gavilan - Colunga (76' Alvaro Vazquez).

Żółte kartki: Albiol, Oezil (Real) oraz Sarabia, Miguel Torres, Gavilan, Moya, Lopo, Alexis (Getafe).