Czyste konto Wojciecha Szczęsnego, dwa puszczone gole Artura Boruca

Wojciech Szczęsny tym razem miał więcej powodów od zadowolenia od Artura Boruca. Jego Arsenal Londyn wygrał, a Polak zachował czyste konto.

Bartosz Zimkowski

Dopiero po raz piąty w Premier League w tym sezonie Wojciech Szczęsny zachował czyste konto. Stało się to pierwszy raz w 2013 roku. Trzeba przyznać, że Stoke City sprawiło, że polski golkiper wynudził się w sobotnie popołudnie. Bardzo rzadko był wystawiany na próbę przez graczy Stoke.

Arsenal miał przewagę, jednak w pierwszej połowie trzy kapitalne interwencje Asmira Begovica uchroniły gości od utraty bramki. W drugiej odsłonie Arsene Wenger sięgnął po swoje armaty - Santi Cazorli oraz Lukas Podolski pojawili się na murawie. Ten drugi po strzale z rzutu wolnego zapewnił Kanonierom skromne, ale zasłużone zwycięstwo.

Więcej pracy miał Artur Boruc. Southampton było o krok od ogrania na DW Stadium z Wigan Athletic. W 90. minucie polskiego bramkarza zaskoczył jego były klubowy kolega z Celtiku Glasgow Shaun Maloney. Pojedynek zakończył się remisem 2:2, a oba gole nie można przypisać na konto Boruca.

Znów zawiodła Chelsea Londyn. The Blues przegrali na St James Park z Newcastle United 2:3. Spotkanie było bardzo szybkie i mogło się podobać. Pechowo w pierwszej połowie zakończyło się dla byłego gracza Srok Demby Ba. Napastnik Chelsea przy oddaniu strzału głową został kopnięty w twarz przez Fabricio Colocciniego i nie był w stanie kontynuować gry.

W ostatnim sobotnim meczu Premier League Manchester United pokonał na Craven Cottage Fulham Londyn 1:0. To było bardzo trudne spotkanie dla Czerwonych Diabłów, a Sir Alex Ferguson o wynik musiał drżeć do ostatnich sekund.

Jedyna bramka padła 11 minut przed końcem, gdy Wayne Rooney wpadł w pole karne i plasowanym strzałem zdobył gola. Kilka minut później bohaterem wicemistrzów Anglii został Robin van Persie, który wybił piłkę zmierzającą do siatki MU.