Wygrany sparing Ruchu Chorzów w Turcji

Piłkarze Ruchu Chorzów wygrali drugi mecz kontrolny podczas przygotowań do rundy wiosennej. Niebiescy wcześniej potrafili pokonać jedynie 2-ligowy Rozwój Katowice.

Michał Piegza

Po remisie z gruzińskim FC Zestafoni Ruch Chorzów wygrał pierwszy mecz podczas zgrupowania w tureckim Side. Niebiescy pokonali chorwacki Inter Zapresic, który cztery dni temu pokonał w grze kontrolnej Górnika Zabrze 2:0.

Dziewiąty zespół ligi chorwackiej w pierwszej połowie sprawił wiele problemów wicemistrzom Polski. Pojedynek był wyrównany. Przewagę zespół z Cichej uzyskał po przerwie.

Dobrą grę podopieczni Jacka Zielińskiego udokumentowali dwoma golami. Pierwsza bramka padła po podaniu Marcina Kikuta, a do siatki trafił ostatnio kontuzjowanyŁukasz Janoszka. Na 2:0 podwyższył, po dograniu Marcina Malinowskiego, Pavel Sultes.

Chorzowianie mogli wygrać wyżej, ale kilka razy trafiali w słupek bądź też poprzeczkę bramki rywali.

W meczu czerwoną kartkę, w efekcie dwóch żółtych otrzymał Igor Lewczuk. Ustalono, że w miejsce obrońcy wejdzie inny zawodnik.

Dodajmy, że mecz rozgrywany był w padającym deszczu. Kolejnym rywalem Niebieskich w sobotę będzie Spartak Trnava.

Ruch Chorzów - Inter Zapresić 2:0 (0:0)
1:0 - Janoszka 65'
2:0 - Sultes 80'

Skład Ruchu Chorzów: Kamiński - Kikut, Djokić (46' Stawarczyk), Baszczyński (65' Panka), Konczkowski (46' Lewczuk) - Zieńczuk (60' Niedzielan), Lewiński (46' Malinowski), Tymiński, Starzyński (46' Jankowski), Chwastek (46' Janoszka) - Kuświk (46' Sultes).

Czerwona kartka: Lewczuk (Ruch) /za 2 żółte kartki, 75'/.