Sparingowo: Niefortunna interwencja Sobieraja, Arka przegrała z GKS-em

Pechowe zagranie Krzysztofa Sobieraja w drugiej połowie przesądziło o porażce Arki z GKS-em Bełchatów. Outsider ekstraklasy wygrał 1:0.

Piotr Wiśniewski

Gdynianie osłabieni brakiem kilku ofensywnych zawodników, w tym m.in. Marcusa Viniciusa da Silvy oraz Dariusza Formelli, którzy zimą strzelili łącznie już siedem bramek przerwali passę pięciu kolejnych zwycięstw. Serię meczów bez porażek zastopował ostatni w tabeli T-Mobile Ekstraklasy, GKS Bełchatów. Decydujące o losach spotkania wydarzenie miało miejsce w 70. minucie. Próbujący interweniować Krzysztof Sobieraj zagrał tak nieszczęśliwie, że głową pokonał własnego bramkarza.

Arka ogółem rozegrała dobre zawody. Zwłaszcza w pierwszej połowie żółto-niebiescy umiejętnie się ustawiali na boisku. Poprawna realizacja zadań taktycznych praktycznie ograniczyła ofensywne zagranie bełchatowian. Szczególnie aktywny był Łukasz Zwoliński.

Dobre noty za ten mecz zebrali młodzi piłkarze: Mateusz Szwoch oraz Michał Gałecki.

Arka Gdynia - GKS Bełchatów 0:1 (0:0)
0:1 - Sobieraj (sam.) 70'

Arka: Szlaga - Krajanowski (46' Kubowicz), Jarzębowski (46' Sobieraj), Brodziński, Radzewicz (46' Dettlaff) - Grzelak (65' Brzuzy), Rzuchowski, Gałecki, Tomasik (65' Wojowski) - Szwoch - Zwoliński.

GKS: Zubas - Gonzalez, Michalski, Wilusz, Kosznik - Mak, Rachwał, Witasik, Madej - Wacławczyk - Bartosiak (75' Rynkiewicz).