Wyśmienite derby Londynu. Nieziemski Gareth Bale!

Kapitalne widowisko zobaczyli fani na Upton Park. Tottenham Hotspur pokonał West Ham United 3:2, a kapitalną zwycięską bramkę zdobył Gareth Bale.

Bartosz Zimkowski

Mecz na Upton Park bardzo dobre rozpoczął się dla gości, którzy za sprawą Garetha Bale'a objęli prowadzenie. Walijczyk w swoim stylu przeprowadził indywidualną akcję i zakończył ją płaskim strzałem. Nie zatrzymał go Jussi Jaaskelainen.

Jeszcze w pierwszej połowie padło wyrównanie. Scott Parker sprokurował rzut karny, a ten na bramkę zamienił Andy Carroll. To Młoty zdobyły kolejnego gola. Błąd defensywy i bramkarza wykorzystał Joe Cole. Obrońcy próbowali złapać go na spalonym, lecz Cole idealnie wbiegł w pole karne Kogutów.

Jednak dwa ostatnie ciosy należały do gości. Najpierw pierwszy raz w sezonie do siatki rywali trafił Gylfi Sigurdsson, a w 90. minucie nieziemskim strzałem z 30 metrów popisał się Bale. Walijczyk zapewnił Tottenhamowi Hotspur komplet punktów.

West Ham United - Tottenham Hotspur 2:3 (1:1)
0:1 - Bale 13'
1:1 - Carroll (k.) 25'
2:1 - J.Cole 58'
2:2 - Sigurdsson 76'
2:3 - Bale 90'