Manchester United prowadził z Chelsea 2:0, ale nie wygrał (wideo)

Potrzebna będzie powtórka w meczu Pucharu Anglii pomiędzy Manchesterem United a Chelsea Londyn. Czerwone Diabły prowadziły z The Blues już 2:0, ale nie zdołały wygrać.

Bartosz Zimkowski

Piłkarze Manchesteru United chcieli zrehabilitować się po porażce z Realem Madryt i wygrać w ćwierćfinale Pucharu Anglii z Chelsea Londyn. Pojedynek rozpoczęli kapitalnie, ponieważ strzelili dwie bramki.

W piątej minucie Michael Carrick niesygnalizowanym zagraniem za plecy obrońców uruchomił swojego napastnika. Javier Hernandez wykorzystał niezdecydowanie Petra Cecha i uderzeniem głową przelobował reprezentanta Czech.

Sześć minut później było już 2:0. Wayne Rooney egzekwował rzut wolny z lewej strony pola karnego. Nikt nie sięgnął dokręcanej w kierunku bramki piłki, a ta wpadła tuż przy dalszym słupku.

Do końca pierwszej połowy gole już nie padły, chociaż okazje były po obu stronach. Po zmianie stron dwie roszady dokonał Rafael Benitez. Na murawie zameldowali się John Obi Mikel oraz Eden Hazard. I to właśnie ten drugi zdobył kontaktową bramkę w 59. minucie. Technicznym strzałem zaskoczył Davida de Geę.

Po kolejnych ośmiu minutach był już remis. Ramires strzałem w długi róg zaskoczył hiszpańskiego bramkarza. Man Utd prowadził 2:0, by w ciągu kilku minut stracić dwa gole i remisować.

Do końca spotkania pozostało jeszcze sporo czasu, ale żadna ze stron nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Powtórka meczu zostanie zatem rozegrana na Stamford Bridge.

Manchester United - Chelsea Londyn 2:2 (2:0)
1:0 - Hernandez 5'
2:0 - Rooney 11'
2:1 - Hazard 59'
2:2 - Ramires 67'