Kontuzja Artura Boruca! Koniec passy Łukasza Fabiańskiego

Artur Boruc nie będzie miło wspominał meczu z Chelsea Londyn. Doznał bowiem kontuzji. Tymczasem czystego konta nie udało się zachować Łukaszowi Fabiańskiemu.

Bartosz Zimkowski

Po raz trzeci z rzędu między słupkami Arsenalu Londyn pojawił się nie Wojciech Szczęsny, a Łukasz Fabiański. Kanonierzy podejmowali Reading FC i od pierwszych minut przejęli inicjatywę. Szybko też zdobyli pierwszego gola. Już w jedenastej minucie Gervinho otworzył wynik spotkania. Do końca pierwszej połowy więcej goli nie było, a Fabiański nie miał zbyt wiele pracy.

Tuż po zmianie stron Santi Cazorla podwyższył prowadzenie gospodarzy. Plan Reading na drugą część legł w gruzach. Na 3:0 strzelił Olivier Giroud i zwycięzca był już znany. Jednak 60 sekund później Hal Robson-Kanu "szczupakiem" zdobył gola i Fabiański wpuścił bramkę po raz pierwszy od 248 minut. Kropkę nad "i" postawił Mikel Arteta, wykorzystując rzut karny. Arsenal wygrał 4:1, a kolejne spotkanie bez błędu zaliczył Fabiański.

Mniej szczęścia miał Artur Boruc. Polak wyszedł w podstawowym składzie Southampton przeciwko Chelsea Londyn. Święci zagrali kolejny świetny mecz i po pierwszej połowie prowadzili 2:1 (trafienia Jaya Rodrigueza i Rickiego Lamberta z rzutu wolnego). Polskiego golkipera pokonał John Terry. Boruc w tej sytuacji nie miał nic do powiedzenia. Na drugą połowę reprezentant Polski z powodu kontuzji nie pojawił się już na murawie.

Southampton wygrało z Chelsea 2:1 i zrobiło milowy krok w kierunku utrzymania się w Premier League.

Tymczasem bezsprzecznie zwycięzcę poznaliśmy na Etihad Stadium. Manchester City ograł Newcastle United 4:0 i znów ma 15 punktów mniej od Manchesteru United. Czerwone Diabły wygrały na Stadium of Light 1:0.