Bundesliga: Trzy piękne gole w Wolfsburgu, przełamanie Eintrachtu (wideo)

VfL Wolfsburg prowadził 2:0 z FC Nuernberg, ale nie zdołał sięgnąć po komplet punktów. Cenne wyjazdowe zwycięstwo odniósł natomiast Eintracht Frankfurt.

Konrad Kostorz
Wynik na Volkswagen-Arena otworzył precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego Diego, a na 2:0 podwyższył kapitalnym uderzeniem zza pola karnego Ivica Olić. Wilki prowadziły i nie pozwalały na wiele rywalowi, a tuż przed przerwą w słupek trafił Patrick Helmes.

Po godzinie gry nadzieję Norymberdze przywrócił Timmy Simons, który fenomenalnie huknął z woleja w róg bramki obok bezradnego Diego Benaglio. Drużyna Michaela Wiesingera poszła za ciosem i doprowadziła do wyrównania. FCN w rundzie rewanżowej rozegrał już 10 meczów i doznał tylko jednej porażki.

Osłabione brakiem kontuzjowanego Kevina Trappa Orły przerwały serię sześciu meczów ligowych bez zwycięstwa. Zespół Armina Veha triumfował w Fuerth, a 13. gola w sezonie zdobył Alexander Meier. Eintracht w ligowej tabeli zrównał się punktami z Schalke 04 i zajmuje obecnie 5. pozycję.

Beniaminek z Bawarii rozegrał już 14. pojedynek na własnym obiekcie i wciąż pozostaje bez wygranej! Piłkarze Greuther do tej pory zdołali tylko czterokrotnie podzielić się punktami z przeciwnikami.