The Championship: 45 minut Saganowskiego

Kolejnej porażki doznało Southampton tym razem przegrywając na własnym stadionie w 31. kolejce The Championship z Quenns Park Rangers 2:3. 45 minut w barwach Świętych zaliczył Marek Saganowski, ale oddał jedynie kilka niecelnych strzałów.

Bartosz Zimkowski

W pierwszym sobotnim meczu 31. kolejki The Championship Cardiff City niespodziewane przegrało na Ninian Park z Norwich City 1:2. Obie bramki dla Kanarków zdobył wypożyczony z Manchesteru City Ched Evans. Dla tego piłkarza była to piąta i szósta bramka w tym sezonie, a zwycięskiego gola zdobył 120 sekund przed zakończeniem spotkania.

Marek Saganowski, jak i Bartosz Białkowski spotkanie z Quenns Park Rangers rozpoczęli na ławce rezerwowych, lecz już w 41. sekundzie gospodarze objęli prowadzenie, gdy na listę strzelców wpisał się Darren Powell. Goście wyrównali w 38. minucie - gol Martina Rowlandsa, a tuż przed przerwą Patrick Agyemang dał QPR prowadzenie. W przerwie na boisku pojawił się Saganowski, ale zamiast bramki dla Świętych ponownie Agyemang trafił do siatki gospodarzy. W 77. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Youssef Safri, ale grający w osłabieniu Southampton w doliczonym czasie gry zdołał zdobyć jeszcze jednego gola. Na listę strzelców wpisał się Stern John. Saganowski gola nie zdobył, ale oddał kilka niecelnych strzałów.

90 minut na ławce rezerwowych przesiedział Grzegorz Szamotulski. Nowy bramkarz Preston North End mógł cieszyć się ze zwycięstwa swojego zespołu, który pokonał przed własną publicznością Coventry City 1:0. Po tym zwycięstwie North End wydostali się ze strefy spadkowej, do której wpadł zespół Sheffield Wedensday. The Owls przegrali na wyjeździe z Bristol City 1:2.

Fotel lidera opuściło West Bromwich Albion. The Baggies grali na wyjeździe z Barnsley i przegrali 1:2. Porażkę WBA wykorzystał Watford pokonując na Portman Road Ipswich Town 2:1. Szerszenie mogą być dumne z siebie, ponieważ dla Ipswich była to pierwsza porażka na własnym stadionie w tym sezonie.

W ciekawym spotkaniu na Molineux Wolverhampton Wanderers uległo Stoke City 2:4, chociaż po 47. minutach prowadziło 2:1. Jednak później gole zdobywali już tylko goście. Stoke zajmuje czwarte miejsce i ma tylko 2 punkty straty do lidera rozgrywek. Wilki plasują się na dwunastej pozycji.