Młoda Ekstraklasa: Lech stracił punkty, Legia umocniła się na 1. miejscu

Pogoda znów sparaliżowała rozgrywki Młodej Ekstraklasy i aż trzy spotkania zostały odwołane. Grała jednak Legia Warszawa, która odniosła cenne zwycięstwo i umocniła się na 1. miejscu.

W tym artykule dowiesz się o:

Do przerwy Wojskowi przegrywali z Zagłębiem Lubin 0:1, ale w drugiej połowie urządzili prawdziwą kanonadę i strzelili aż cztery gole. Dwa z nich zapisał na swoim koncie Jakub Arak. Aktualnie ekipa Dariusza Banasika ma pięć oczek przewagi nad Śląskiem Wrocław.

Szansy na wskoczenie na pozycję wicelidera nie wykorzystał Lech Poznań. Podopieczni Patryka Kniata tylko zremisowali na wyjeździe z Lechią Gdańsk i zamykają podium.

W pozostałych spotkaniach zwycięstwa zanotowały Jagiellonia Białystok i Podbeskidzie Bielsko-Biała.

21. KOLEJKA MŁODEJ EKSTRAKLASY:

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Ruch Chorzów 2:1 (0:0) 1:0 - Fabisiak 51' 1:1 - Narmania 53' 2:1 - Wodecki 62'

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 1:2 (0:1) 0:1 - Giełażyn 5' 0:2 - Buzun 72' 1:2 - Iskra 87'

Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 1:4 (1:0) 1:0 - Trochim 43' 1:1 - Wolski 56' 1:2 - Arak 69' 1:3 - Arak 73' 1:4 - Grzesik 90'

Lechia Gdańsk - Lech Poznań 1:1 (1:1) 1:0 - Duda 18' 1:1 - Kownacki 35'

GKS Bełchatów - Korona Kielce 0:1 (0:1) 0:1 - Kwiecień 12'