Udana pogoń gospodarzy - relacja z meczu Motor Lublin - Wigry Suwałki

Drużyny z dolnych rejonów tabeli stworzyły niezłe widowisko. Choć gospodarze przeważali, to nie udało im się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Paweł Patyra

Nie minęło 60 sekund i poważny błąd popełnił Tomasz Ptak. Bezmyślnie sfaulował on w polu karnym Tomasza Tuttasa, a jedenastkę z zimną krwią wykorzystał sam poszkodowany. Ten nieoczekiwany prezent spowodował, że Wigry nie zamierzały forsować tempa gry.

Optymalną przewagę osiągnął Motor, lecz nie potrafił wypracować klarownych sytuacji podbramkowych. Wiele długich podań w kierunku napastników nie przyniosło spodziewanego efektu. Na prawej stronie boiska rządził Vincent Kayizzi, jednak koledzy nie wykorzystywali jego wrzutek.

Suwalski zespół nie ograniczył się do defensywy, ale również groźnie atakował. W 20. minucie świetny strzał Mariusza Baranowskiego obronił Ptak. Natomiast Motor najlepszą okazję zmarnował tuż przed przerwą, gdy Igor Migalewski główkował minimalnie obok słupka.

Obie drużyny miały kłopoty z precyzyjną grą na rozmokłej murawie, a sytuację jeszcze pogorszyły intensywne opady deszczu w przerwie. Sporo podań zarówno z jednej, jak i drugiej strony nie osiągało celu i adresaci musieli cofać się po piłkę.

Po zmianie stron Motor ekspresowo wyrównał. Michał Ciarkowski świetnym zagraniem uruchomił Ivana Jovanovicia, a ten płaskim strzałem z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce. Gospodarze zwietrzyli szansę na zwycięstwo i mocniej przycisnęli przeciwnika.

Motor przeważał do ostatniego gwizdka sędziego, ale wyraźnie brakowało mu sił, by zdominować rywali i jedną szybką akcją rozstrzygnąć losy meczu. W końcówce swoje szanse miały jeszcze Wigry, jednakże ostatecznie obie drużyny musiały zadowolić się punktem.

Po meczu powiedzieli:

Donatas Vencevicius (trener Wigier): Chciałbym podziękować chłopakom za walkę, którą podjęli po naszej ostatniej wpadce. Moim zdaniem, Motor to najlepsza drużyna z którą graliśmy w tej rundzie. W I połowie mieliśmy kilka sytuacji. Gdybyśmy je wykorzystali, to może udałoby się wywieźć 3 punkty. II połowa była gorsza, brakowało już sił. Myślę, że ten wynik jest sprawiedliwy.

Piotr Świerczewski (trener Motoru): Trzeba było gonić wynik. Chwała chłopakom, że nie poddali się i próbowali strzelić gola. Jeśli nie potrafiliśmy strzelić więcej bramek, to cieszę się, że udało się zdobyć jedną. Wigry dobrze się broniły. Nie będę szukał usprawiedliwienia w boisku, bo to oddzielny temat.

Igor Migalewski (napastnik Motoru): Myślę, że gdybym strzelił w końcówce pierwszej połowy na 1:1, to wygralibyśmy ten mecz. Później też podałem Kędziorowi, który był w dobrej sytuacji. Nie udało się dzisiaj wygrać, ale w środę powalczymy o trzy punkty.

Tomasz Ptak (bramkarz Motoru): Bramkę biorę na siebie. Źle obliczyłem lot piłki i napastnik mnie uprzedził. Rzut karny jak najbardziej słuszny. Chłopaki pokazali charakter i wyrównaliśmy, chociaż mieliśmy sytuacje, dzięki którym mogliśmy wygrać. Trzeba wyciągnąć wnioski i wygrać w środę.

Motor Lublin - Wigry Suwałki 1:1 (0:1)
0:1 - Tuttas (k.) 2'
1:1 - Jovanović 51'

Motor: Ptak - Falisiewicz, Karwan, Ptaszyński, Klepczarek - Kayizzi, Kursa, Kądzior, Ciarkowski (72' Kostrubała) - Jovanović (64' Szpak), Migalewski.

Wigry: Salik - Grudziński, Lauryn, Wenger, Widejko - Baranowski (54' Pomian), Sołowiej, Atanacković, Tuttas, Tarnowski - Luksys (72' Gondek).

Żółta kartka: Migalewski (Motor).

Sędzia: Leszek Gawron (Mielec).

Widzów: 300.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!