22. kolejka Serie A: Planowe zwycięstwo Romy

AS Roma szybko otrząsnęła się po porażce 0:3 z AC Sieną. W drugim sobotnim spotkaniu 22. kolejki piłkarskiej Serie A, Giallorossi zgodnie z planem pokonali 2:0 Regginę Calcio. Tym samym z 48 oczkami na koncie rzymianie zajmują drugą lokatę w tabeli, ekipa z Reggio di Calabria z 18 znajduje się w strefie spadkowej.

Adam Kiołbasa

W pierwszej odsłonie przewaga gospodarzy nie podlegała żadnej dyskusji i Roma jak najbardziej zasłużenie prowadziła do przerwy 1:0. Bramkę w 26. minucie zdobył Panucci. Po zmianie stron inicjatywę dość niespodziewanie przejęli goście, którzy kilkakrotnie byli bliscy pokonania Doniego, ale do siatki trafili miejscowi. W 76. wynik starcia na 2:0 ustalił Amantino Mancini, który dobił piłkę po strzale Ludovica Giuly.

W następnej kolejce Giallorossim przyjdzie zmierzyć się na wyjeździe z Juventusem Turyn, Borodowi z kolei podejmą Udinese Calcio.

AS Roma - Reggina Calcio 2:0 (1:0)
1:0 - Panucci 21?
2:0 - Mancini 76?

Roma: Doni, Cicinho, Panucci, Mexes, Casetti, De Rossi, Aquilani, Taddei (65? Tonetto), Giuly (84? Perrotta), A. Mancini, Totti (75? Vucinic).

Reggina: Campagnolo, Lanzaro, Valdez, Aronica, Modesto, Missiroli, Barreto, Tognozzi (77? Cozza), Vigiani (53? Amoruso), Brienza, Ceravolo (46? Makinwa).

Żółte kartki: Aquilani, Cicinho (Roma) oraz Valdez (Reggina).

Sędzia: Banti.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)