Wpadka Man Utd, zwycięstwa Man City i Chelsea

Manchester United nie zdołał wygrać zaległego meczu z West Ham United. Trzy punkty zapisały za to zespoły Manchesteru City oraz Chelsea Londyn.

Bartosz Zimkowski

Kiepsko pojedynek na Upton Park zaczął się dla Czerwonych Diabłów. W 17. minucie Ricardo Vaz Te wykorzystał podanie Matta Jarvisa i strzałem głową zaskoczył Davida de Geę. Wyrównanie padło jeszcze w pierwszej odsłonie, gdy kombinacyjną akcję Manchesteru zakończył skutecznym uderzeniem Antonio Valencia.

Po zmianie stron znów na prowadzenie wyszły Młoty. Mohamed Diame mierzonym strzałem z narożnika pola karnego, po długim rogu, pokonał golkipera Czerwonych Diabłów. Ostatnie słowo należało do liderów Premier League. "Odblokowany" Robin van Persie dobił uderzenie Michaela Carricka.

Kosmiczny gol Davida Luiza! Tego nie obroniłby żaden bramkarz! (wideo)

Na Upton Park padł zatem remis 2:2. Man Utd ma 13 punktów przewagi nad Manchesterem City. The Citizens zmniejszyli różnicę, ponieważ wygrali swój pojedynek z Wigan Athletic. Nie przyszło im to łatwo. Długo bili głową w mur i dopiero siedem minut przed końcem indywidualna akcja Carlosa Teveza zapewnił mistrzom Anglii komplet punktów. The Citizens mają do rozegrania jeszcze jedno zaległe spotkanie i wówczas ich strata do Man Utd może zmniejszyć się do dziesięciu "oczek". Do końca sezonu pozostanie jeszcze pięć meczów.

Najpewniejsze zwycięstwo w środowy wieczór odniosła Chelsea. Gole w derbach Londynu z Fulham uzyskali obrońcy - John Terry oraz David Luiz. Trafienie tego drugiego było najwyższej urody. Brazylijczyk atomowym uderzeniem z blisko 40 metrów zdobył jedną z najpiękniejszych bramek w sezonie. Chelsea zwyciężyła 3:0 (dwa trafienia Terry'ego) i wyprzedziła w tabeli Arsenal.