Zawisza wypadł z walki o Ekstraklasę? - relacja z meczu Dolcan Ząbki - Zawisza Bydgoszcz

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz w meczu wyjazdowym przegrali z rewelacyjnie spisującym się zespołem Dolcanu Ząbki. Czyżby Zawisza mógł pomału żegnać się z awansem do T-Mobile Ekstraklasy?

Artur Długosz

Środowe spotkanie Dolcanu Ząbki z Zawiszą Bydgoszcz było bardzo ważne dla układu tabeli. Oto bowiem piłkarze z małej podwarszawskiej miejscowości w ostatnich tygodniach prezentują się znakomicie w rozgrywkach ligowych, a pretendent do awansu do T-Mobile Ekstraklasy z Bydgoszczy mocno zawodzi. Uprzedzając fakty, zwycięstwo odniosła drużyna Roberta Podolińskiego i ma już na swoim koncie 46 punktów, o sześć więcej niż Zawisza.

Początek potyczki nie był jednak zbyt emocjonujący. Obie drużyny nie kwapiły się do ataku, a w związku z tym brakowało dogodnych sytuacji strzeleckich. Dużo było niedokładności zarówno w poczynaniach jednej, jak i drugiej ekipy. Potem jednak do ataku ruszył bydgoski Zawisza i pachniało golem dla jednego z pretendentów do awansu. Zawisza przeważał, lecz pewnie grała defensywa drużyny z Ząbek, a goście jeżeli już stwarzali sobie sytuacje, to je marnowali.

Po przerwie gospodarze zdecydowanie śmielej ruszyli już do ataku. Teraz to Dolcan stwarzał sobie groźniejsze sytuacje, lecz świetnie między słupkami bramki Zawiszy spisywał się Andrzej Witan. Gospodarze atakowali, lecz to Zawisza mógł wyjść na prowadzenie. Pojedynek sam na sam z Rafałem Leszczyńskim przegrał jednak Daniel Mąka. W 76. minucie kapitalną akcję przeprowadził Grzegorz Piesio. Piłkarz Dolcanu idealnie przymierzył z dystansu, a futbolówka wpadła do siatki.

Chwilę później powinno być 2:0 dla gospodarzy. Piesio faulowany był w polu, a sędzia wskazał na "wapno". Do rzutu karnego podszedł Bartosz Osoliński, lecz jego strzał obronił Witan! W końcówce spotkania oba zespoły miały swoje okazje, ale gole już nie padły. Dolcan pokonał więc Zawiszę i czyżby chciał awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej? To dopiero byłaby niesamowita niespodzianka!

Dolcan Ząbki - Zawisza Bydgoszcz 1:0 (0:0)
1:0 - Grzegorz Piesio 76'

W 78. minucie Bartosz Osoliński nie wykorzystał rzutu karnego - Andrzej Witan obronił

Dolcan Ząbki: Rafał Leszczyński - Mateusz Cichocki, Marcin Hirsz, Rafał Grzelak, Dariusz Zjawiński (88' Maciej Tataj), Piotr Bazler, Bartosz Osoliński, Grzegorz Piesio, Bartosz Wiśniewski (40' Patryk Koziara), Damian Świerblewski (58' Paweł Sasin) Mateusz Piątkowski.

Zawisza Bydgoszcz: Andrzej Witan - Michał Płonka, Łukasz Nawotczyński (87' Hermes), Łukasz Skrzyński, Piotr Petasz, Jakub Wójcicki (84' Tomasz Ostalczyk), Paweł Strąk, Kamil Drygas, Michał Masłowski, Vahan Gevorgyan (67' Daniel Mąka), Paweł Abbott.

Żółte kartki: Piotr Petasz, Kamil Drygas (Zawisza) oraz Maciej Tataj (Dolcan).

Sędzia: Tomasz Radkiewicz (Łódź)