Towarzysko: Luis Suarez zapewnił zwycięstwo nad Francją (wideo)

Półtoramiesięczna przerwa w grze nie zaszkodziła gwiazdorowi Liverpoolu. Luis Suarez zdobył gola dla reprezentacji Urugwaju w meczu z Trójkolorowymi.

Słabo spisujący się w eliminacjach mundialu Urugwajczycy przygotowują się do ważnego meczu z Wenezuelą (11 czerwca) oraz nadchodzącego Pucharu Konfederacji.

Przeciwko ekipie Didiera Deschampsa Edinson Cavani, Diego Forlan i spółka nie zachwycili, ale zdołali odnieść zwycięstwo dzięki błyskowi geniuszu Luisa Suareza. Piłkarz występujący na co dzień w Premier League ograł Eliaquima Mangalę i technicznym strzałem nie dał szans Steve'owi Mandandzie.

W 70. minucie Suarez miał okazję do podwyższenia na 2:0, jednak w całym spotkaniu lepsze sytuacje stwarzali Francuzowi. Bardzo dobrze w bramce gospodarzy spisywał się Fernando Muslera, który zatrzymał Blaise'a Matuidiego, Dimitriego Payeta i Yohana Cabaye. Warto zauważyć, że podopieczni Oscara Tabareza odnieśli w Montevideo pierwsze zwycięstwo od czasu listopadowego meczu z reprezentacją Polski.

Gwiazdor Liverpoolu wystąpił w oficjalnym meczu po raz pierwszy od 21 kwietnia tego roku, kiedy to ugryzł Branislava Ivanovicia i został zawieszony przez władze ligi angielskiej na 10 spotkań.

Urugwaj - Francja 1:0 (0:0)

1:0 - Suarez 50'