Oceniamy "młodzieżówkę": Pechowy Milik, ożywczy Chrapek i Żyro

Młodzieżowa reprezentacja Polski Marcina Dorny od zwycięstwa 2:0 z Maltą zaczęła drogę do Rio de Janeiro. Zobacz, jak oceniamy polskie nadzieje olimpijskie.

Maciej Kmita

Skala ocen: 1-10 (wyjściowa to 6):

Jakub Szumski - 7. Chociaż nie miał dużo pracy, zachowywał koncentrację i w momentach próby nie zawiódł, broniąc strzał Camenzuliego czy uprzedzając przy prostopadłych podaniach napastników Malty.

Julien Tadrowski - 4. Nie bez przyczyny nie wyszedł na II połowę. Zbyt często podejmował złe decyzje w ofensywie. Polacy atakowali niemal cały czas, ale on ani razu nie dograł piłki w pole karne. Złapał głupią żółtą kartką, mszcząc się na rywalu za faul.

Rafał Janicki - 6. Solidny, ale zdarzało mu się nerwowo interweniować, zwłaszcza w I połowie. Po zmianie stron grał spokojnie.

Marcin Kamiński 7. Oaza spokoju w defensywie, przydatny przy konstruowaniu akcji: pewnie wyprowadzał piłkę po ziemi i powietrzem.

Adam Pazio - 4. W I połowie na lewej stronie obrony, po przerwie na drugiej flance. Boczni obrońcy to nie były mocne punkty biało-czerwonych w tym meczu. Były już obrońca Polonii Warszawa przegrywał pojedynki z amatorami z Malty.

Damian Dąbrowski - 6. Pewny jako łącznik defensywy z drugą linią, ale mało kreatywny w konstrukcji. Naharował się na całej długości i szerokości boiska.

Dominik Furman - 7. W I połowie przewyższał wszystkich na placu o klasę. W drugiej koledzy zagrali lepiej niż przed przerwą, natomiast on obniżył loty. Po zmianie strony nie dał ani jednej piłki otwierającej kolegom drogę do bramki.

Bartłomiej Pawłowski - 5. Bardzo aktywny, ale przesadzał z dryblingami i holowaniem piłki. Zmarnował trzy dobre okazje strzeleckiej, a raz trafił w słupek.

Rafał Wolski - 3. Najsłabszy wśród Polaków. Tracił piłki, unikał gry, nie potrafił przechytrzyć uciekających się do najprostszych środków rywali.

Mateusz Lewandowski - 7. Duży plus za asystę przy golu Milika na 1:0. W I połowie też mógł zapisać asystę na koncie, ale po jego podaniu Milik trafił w poprzeczkę. Zaczął w roli skrzydłowego, a po przerwie wystąpił nominalnie w roli lewego obrońcy, ale i tak częściej atakował, niż bronił.

Arkadiusz Milik - 7. Pechowiec. Dwa razy trafił w poprzeczkę, raz po jego strzale Muscat wybił piłkę z linii bramkowej, a po rzucie wolnym Borg z problemami sparował piłkę na korner. Podobnie jak Wolski przyjechał na kadrę z dobrego klubu z dobrej ligi, ale widać to było tylko po nim. Bardzo konkretny w działaniach.

Michał Żyro - 7. Rozruszał po przerwie ofensywę Polaków. Był bliski zdobycia gola, ale Muscat wybił piłkę z linii bramkowej. Aż dziwne, że nie znalazło się dla niego miejsce w wyjściowej "11".

Michał Chrapek - 7. Podobnie jak Żyro dał dobrą zmianę. Bardzo mobilny na boisku, dawał kolegom różne możliwości do rozegrania piłki. Po jego centrze w poprzeczkę zagłówkował Milik. Z zimną krwią postawił kropkę nad "i", finalizując składną akcję kolegów.

Kacper Przybyłko - 6. Dobry ruch trenera Dorny. Wprowadzenie drugiego napastnika w pole karne Malty dało więcej miejsca Milikowi. Sam Przybyłko miał też sytuację, ale zatrzymał go Bjorg.