Ciasno w czołówce - podsumowanie 11. kolejki II ligi gr. wschodniej

Niezwykle ciasno zrobiło się w ligowej tabeli II ligi gr. wschodniej. Dziewiąta w tabeli Sandecja Nowy Sącz traci do liderującego Startu Otwock zaledwie cztery punkty. Wyniki 11. kolejki doskonale pokazują, że liga jest w tym sezonie bardzo wyrównana.

W tym artykule dowiesz się o:

Szlagier dla KSZO

Piłkarze KSZO Ostrowiec Świętokrzyski przerwali pasmo remisów i pokonali groźne Wigry Suwałki na ich terenie 1:0. Bramkę tuż po przerwie zdobył Krystian Kanarski, wykorzystując precyzyjne dośrodkowanie z rzutu wolnego Łukasza Matuszczyka. Po stracie gola Wigry atakowały z niesamowitą determinacją, ale tego dnia w bramce gości kapitalny mecz rozgrywał Rafał Kwapisz i to, że KSZO wywiozło z Suwałk trzy punkty jest w dużej mierze jego zasługą.

Lider w dołku

Drugiej z rzędu porażki doznał lider rozgrywek Start Otwock, tym razem lepsza okazała się Sandecja Nowy Sącz. Mecz rozstrzygnął się w pierwszej połowie, wówczas to po golach Piotrów Bani i Niecia oraz trafieniu Marcina Pietruchy gospodarze prowadzili już 3:0. Kiedy na początku drugiej połowy, po raz drugi w tym meczu, do siatki trafił Bania jasne stało się to iż lider tego meczu nawet nie zremisuje. Honorowe gole dla gości zdobył Krzysztof Kuźmińczuk. Start wyraźnie znalazł się w kryzysie. Kolejne mecze pokażą czy trener Dariusz Dźwigała będzie w stanie zmobilizować zespół do gry, jaką lider prezentował na początku sezonu.

Trenerski debiut

Pod wodzą nowego trenera Roberta Góralczyka Przebój Wolbrom pokonał Jezioraka Iława 4:2. W meczu tym było wszystko czego prawdziwemu kibicowi potrzeba do szczęścia. Padło aż sześć goli. Sędzia pokazał jedenaście żółtych i dwie czerwone kartki. Arbiter dopatrzył się również trzech przewinień w polu karnym, ale z podyktowanych rzutów karnych piłkarze wykorzystali tylko jednego. Mecz w Wolbromiu stał na dobrym poziomie, obfitował w sytuacje bramkowe i parady bramkarskie. Lepszą skuteczność zaprezentowali gospodarze i to oni zgarnęli komplet punktów.

- W debiucie nie spodziewałem się tak dramatycznego spotkania. Początek mieliśmy wymarzony, ale później było już nerwowo do końca. Na dobrą sprawę ten mecz mógł się zakończyć zupełnie inaczej - obiektywnie mecz podsumował Góralczyk.

Wyniki wszystkich spotkań 11. kolejki II ligi gr. wschodniej:

Wigry Suwałki - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:1 (0:0)

0:1 - Kanarski 46'

Sandecja Nowy Sącz - Start Otwock 4:2 (3:0)

1:0 - Bania 29'

2:0 - Nieć 40'

3:0 - Pietrucha 43'

4:0 - Bania 49'

4:1 - Kuźmińczuk 58'

4:2 - Kuźmińczuk 82'

Przebój Wolbrom - Jeziorak Iława 4:2 (3:1)

1:0 - Rak 2'

2:0 - Rak 11'

3:0 - Lickiewicz 21'

3:1 - Harmaciński 29'

4:1 - Mielec 71'

4:2 - Klimek 88' (k.)

Sokół Aleksandrów Łódzki - Ponidzie Nida Pińczów 3:1 (2:0)

1:0 - Świętosławski 27'

2:0 - Bartos 44'

3:0 - Bartos 47'

3:1 - Kołodziejczyk 77'

Concordia Piotrków Trybunalski - Stal Poniatowa 1:0 (1:0)

1:0 - Komar 42'

Pelikan Łowicz - Hetman Zamość 1:0 (0:0)

1:0 - Stencel 46'

Okocimski KS Brzesko - OKS 1945 Olsztyn 1:1 (0:1)

0:1 - Piesio 43'

1:1 - Kajda 54'

Ruch Wysokie Mazowieckie - Górnik Wieliczka 1:2 (0:2)

0:1 - Liput 36'

0:2 - Jarosz 42'

1:2 - Żuberek 63' (k.)

Kolejarz Stróże - ŁKS Łomża 3:0 wko

goście z powodu kłopotów finansowych nie przyjechali na mecz

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP. Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!