Sparingowo: Lech Poznań zremisował z Omonią Nikozja i zmarnował rzut karny

W spotkaniu sparingowym rozegranym w Opalenicy Lech Poznań zremisował z Omonią Nikozja 0:0. Wicemistrz Polski nie wykorzystał rzutu karnego.

Pojedynek nie obfitował w nadmiar sytuacji strzeleckich, ale w pierwszej połowie zarysowała się lekka przewaga Kolejorza. Najlepsza okazja na otwarcie wyniku nadeszła w 37. minucie, gdy jeden z cypryjskich defensorów sfaulował w polu karnym Gergo Lovrencsicsa. Do piłki ustawionej na "wapnie" podszedł Hubert Wołąkiewicz, jednak Jose Moreira wyczuł jego intencje i zdołał obronić.

Po przerwie zespół Mariusza Rumaka też stworzył kilka okazji, ale nadal był nieskuteczny i wynik 0:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Lech boryka się aktualnie z kontuzjami. Właśnie one sprawiły, że w czwartkowym sparingu nie wzięli udziału: Bartosz Ślusarski, Łukasz Teodorczyk, Rafał Murawski, Barry Douglas, Kebba Ceesay oraz Patryk Wolski.

Następne spotkanie kontrolne wicemistrz Polski rozegra w środę 3 lipca. Tego dnia zmierzy się z Wisłą Kraków.

Lech Poznań - Omonia Nikozja 0:0

W 37. minucie Hubert Wołąkiewicz (Lech Poznań) nie wykorzystał rzutu karnego (Jose Moreira obronił).

Skład Lecha: Krzysztof Kotorowski (46' Jasmin Burić) - Hubert Wołąkiewicz, Manuel Arboleda, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora (40' Dariusz Formella), Szymon Drewniak (46' Kamil Drygas), Łukasz Trałka (65' Szymon Drewniak), Mateusz Możdżeń, Kasper Hamalainen (65' Karol Linetty), Gergo Lovrencsics, Vojo Ubiparip (65' Dawid Kownacki).