Carling Cup: Arsenal gromi, Fabiański z czystym kontem

Arsenal Londyn rozpoczął drogę do zdobycia Carling Cup. We wtorkowej III rundzie Pucharu Ligi Angielskiej pokonał drugoligowe Sheffield United aż 6:0. Arsene Wenger desygnował do gry całą swoją młodzież, a w między słupkami stanął Łukasz Fabiański.

Bartosz Zimkowski

Kanonierzy już po pierwszej połowie prowadzili 3:0. Dwie bramki zdobył 20-letni Nicklas Bendtner, a jeden gol dołożył 19-letni Carlos Vela. Po zmianie stron gospodarze nie spuścili z tonu. Zdobyli kolejne trzy gole, a dwa z nich były dziełem młodego Meksykanina. Arsenal wygrał zatem 6:0, a Łukasz Fabiański całe spotkanie nudził się, bo Szable nie były w stanie przedostać się pod pole karne Arsenalu. Młode wilki z Emirates Stadium po raz kolejny pokazali, że potrafią grać ciekawą piłkę i strzelać dużo goli.

Wygrał również Manchester United, ale zabrakło nawet na ławce rezerwowych Tomasza Kuszczaka. To zaskoczenie, bo Polak typowany był do wyjściowej "jedenastki". Wystąpił w niej Cristiano Ronaldo, który wraca do zdrowia. Właśnie Portugalczyk otworzył wynik spotkania z Middlesbrough. Goście wyrównali za sprawą Adama Johnsona. Jednak 12 minut przed końcem Ryan Giggs zapewnił gospodarzom zwycięstwo, których w doliczonym czasie gry dobił Nani. Garteh Southgate, menedżer Boro, liczył, że w tym sezonie jego drużyna powalczy o triumf w Carling Cup, ale już po trzeciej rundzie musi zweryfikować swoje plany.

Na Anfield męczył się Liverpool. The Reds zmierzyli się z trzecioligowym zespołem Crewe Alexandara. The Reds zwyciężyli 2:1, ale do końca spotkania ważyły się jego losy. Ostatecznie Rafael Benitez mógł triumfować, ale z gry na pewno nie był zadowolony.

Między słupkami Southampton wystąpił Bartosz Białkowski. Polski golkiper musiał jednak trzy razy wyciągać piłkę z własnej siatki, do której trafiali Rotherham United 1:3. Święci nie awansowali zatem do IV rundy i zakończyli udział w Carling Cup.

Z drużyn Premiership odpadły dwie drużyny i obie z Londynu. Fulham musiało uznać wyższość Burnley przegrywając 0:1. Natomiast West Ham United przegrało z Watford i również 0:1. Obie drużyny grały swoje spotkania na wyjeździe. Tylko w meczach Stoke City - Reading oraz Sunderland - Northamopton potrzebna była najpierw dogrywka, a następnie rzuty karne, by rozstrzygnąć zwycięzcę.