Puchar Ligi Francuskiej: FC Nantes i Valenciennes za burtą

Zdjęcie okładkowe artykułu: TVN Agency
TVN Agency

We wtorek rozegrano pierwsze pięć spotkań 1/16 finału Pucharu Ligi Francuskiej. Do kolejnej rundy awansowały Chateauroux, OGC Nice i AJ Auxerre. Wyższość teoretycznie słabszych rywali musieli natomiast uznać piłkarze FC Nantes i Valenciennes.

W tym artykule dowiesz się o:

W minionym tygodniu zawodnicy FC Nantes odnieśli pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. W meczu 6. kolejki Ligue 1 podopieczni Elie Baupa pokonali Valenciennes i do meczu z US Creteil przystępowali podbudowani psychicznie. Niespodziewanie musieli oni jednak uznać wyższość trzecioligowego rywala. Gola na wagę awansu do kolejnej rundy zdobył dla gospodarzy Madjid Bouabdallah.

Miłą niespodziankę sprawili swoim kibicom piłkarze Vannes OC, którzy Stade de la Rabine ograli Valenciennes. Zespół prowadzony przez Stéphane Le Mignana na co dzień walczy o ligowe punkty na boiskach Ligue 2 i przed konfrontacją z Valenciennes niewiele osób liczyło na to, że nawiąże on wyrównaną walkę z mocniejszym przeciwnikiem. Tymczasem gospodarze pokazali się w tym meczu z dobrej strony, trzykrotnie odrabiali straty i doprowadzali do remisu, a ostatecznie po nerwowej końcówce i rzutach karnych zapewnili sobie awans do 1/8 finału.

Do kolejnej rundy awansowało także OGC Nice. Podopieczni Frédérica Antonetti'ego przegrywali wprawdzie z Boulogne 0:1, ale udało im się odrobić tą stratę i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Bohaterem drużyny gości został świetnie dysponowany w tym sezonie Loic Remy. 21-letni napastnik, który w sześciu dotychczasowych spotkaniach w Ligue 1 zdobył aż 4 bramki, dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i miał duży udział w sukcesie OGC Nice.

W 1/8 finału Pucharu Ligi Francuskiej zobaczymy także AJ Auxerre. Zespół ze Stade l'Abbé-Deschamps wyeliminował Toulouse FC, chociaż nic nie wskazywało na takie rozstrzygnięcie. W 72. minucie prowadzenie objęli goście, Oliviera Sorina pokonał Soren Larsen. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego do wyrównania doprowadził jednak Julien Quercia. W dogrywce bramki nie padły, a rzuty karne lepiej wykorzystywali gospodarze, którzy wygrali 6:5. W drużynie AJA od pierwszej minuty wystąpili Ireneusz Jeleń, którego w 78. minucie zastąpił Steven Langil oraz Dariusz Dudka. 25-letniego pomocnika w 74. minucie zmienił Dennis Oliech.