Carling Cup: Bezproblemowy awans Chelsea

W środę dokończono III rundę Pucharu Ligi Angielskiej (Carling Cup). Chelsea Londyn pokonała na wyjeździe Portsmouth 4:0 i dla The Pompey jest to już kolejna dotkliwa porażka. W niedzielę podopieczni Harry'ego Redknappa przegrali aż 0:6 z Manchesterem City.

Bartosz Zimkowski

Teraz spotkała ich kolejna niemiła niespodzianka, bo Chelsea Londyn bez problemu ograła Portsmouth w 3. rundzie. Dwie bramki dla Chelsea zdobył Frank Lampard. Po jednym trafieniu dołożyli: Frank Malouda oraz Salomon Kalou. Po raz pierwszy od wyleczenia kontuzji w podstawowym składzie zagrał Didier Drogba, ale gola nie zdobył. 11 minut przed końcem został zmieniony.

Obrońca trofeum Tottenham Hotspur także awansował do dalszej fazy rozgrywek. Koguty pokonały na St James Park Newcastle United 2:1, a pierwszą bramkę na Wyspach zdobył Roman Pawluczenko. Dla Kogutów było to dopiero drugie zwycięstwo w tym sezonie. Wcześniej Tottenham wygrał z Wisłą Kraków. Z kolei dla Srok jest to już czwarta porażka z rzędu.

Bez problemu do IV rundy awansowało także Wigan Athletic. The Latics w najsilniejszym składzie pokonali na Portman Road Ipswich Town 4:1. Co ciekawe, wszystkie bramki padły w drugiej połowie, a całe spotkanie na ławce rezerwowych Wigan spędził Tomasz Kupisz.

Największą niespodzianką było zwycięstwo Quenns Park Rangers nad Aston Villą. Do tej sensacji doszło na Villa Park. Jedyną bramkę zdobył Damion Stewart. Ostatnim meczem III rundy było spotkanie na Ewood Park. Blackburn Rovers zwyciężyło z Evertonem po bramce Martina Olssona.