KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Wawrzynkowska i Olszowa w Olimpii-Beskidzie

Nowosądecka drużyna rozpoczęła przygotowania do sezonu 2013/2014. Na pierwszym treningu pojawiły się dwie z trzech nowych zawodniczek, które podpisały kontrakty z Olimpią-Beskidem.

Krzysztof Niedzielan
Krzysztof Niedzielan
Zarówno Marta Wawrzynkowska, jak i Karolina Olszowa związały się rocznymi umowami z opcją ich przedłużenia o następny. To dwa kolejne transfery ósmej drużyny PGNiG Superligi w ubiegłych rozgrywkach. Pierwszą piłkarką, która zasiliła małopolski klub, była Olga Figiel. O tym fakcie informowaliśmy już na łamach naszego portalu. 24-letnia rozgrywająca pojawi się w Nowym Sączu w środę. Była zawodniczka KPR-u Jelenia Góra odrabia zaległości na uczelni.
Marta Wawrzynkowska powinna być numerem jeden w sądeckiej bramce Marta Wawrzynkowska powinna być numerem jeden w sądeckiej bramce
Dwa nowe nabytki Olimpii-Beskidu łączy wspólna gra w KSS-ie Kielce. W ubiegłym sezonie bramkarka Wawrzynkowska rozegrała 28 meczów, a rozgrywająca Olszowa 20, w których 11 razy trafiała do siatki. - Aklimatyzacja przebiega bardzo szybko. Jest mi raźniej, bo znam się z Martą i zależało mi, by grać z nią w jednym klubie. Do tego naszą koleżanką jest Aśka Gadzina, którą poznałyśmy na kadrze. Po tym, jak KSS wycofał się z rozgrywek, miałyśmy ciekawą ofertę z pierwszoligowego norweskiego klubu, ale ta opcja nie wypaliła. Były też inne, m.in. z Ruchu Chorzów, ale Olimpia przedstawiła nam najbardziej konkretną, biorąc pod uwagę polskie zespoły. Swoje zrobiły też wyniki osiągnięte przez tę drużynę w ubiegłym sezonie - tłumaczyła Karolina Olszowa. - Widzę w tym klubie szansę rozwoju. Jestem młodą bramkarką, a i tak będę najstarsza ze wszystkich występujących na tej pozycji. Mimo tego uważam, że rywalizacja będzie duża, co pozwoli się wykazać - dodała Marta Wawrzynkowska. Innymi zawodniczkami występującymi na tej pozycji są: Karolina Szczurek i Aleksandra Sach. W trakcie sezonu do zespołu dołączy też lecząca kontuzje Magdalena Zipser-Nosal.

To nie koniec transferów w Nowym Saczu. Olimpia rozgląda się jeszcze za wzmocnieniami w Polsce i na Ukrainie, ale na razie w klubie nie chcieli zdradzać szczegółów. Udało się nam jedynie dowiedzieć, że jedna z zawodniczek, występująca ostatnio w AZS-ie AWF Warszawa powinna rozpocząć treningi we wtorek (9.07). - Docelowo w przygotowaniach ma brać udział 16 zawodniczek - powiedziała trenerka Lucyna Zygmunt. Już wcześniej zespół z południa Polski opuściły: Agnieszka Podrygała i Paulina Kozieł, które wylądowały w Ruchu Chorzów, oraz Viktoryia Panasiuk, która karierę kontynuować będzie w Turcji. Klub nie zdecydował się także na przedłużenie kontraktów z Sylwią Sroką, Agatą Wcześniak i Elżbietą Skorut.

Olimpia-Beskid pierwszy sparing rozegra 30 lipca, a jej rywalem w Szczyrku będzie Pogoń Baltica Szczecin. 7 i 14 sierpnia sądeczanki zmierzą się z SPR-em Olkusz, najpierw na wyjeździe, a potem u siebie. Za każdym razem będą to dwa mecze w ciągu jednego dnia.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×