Zwycięstwo i porażka Widzewa na koniec przygotowań

W ostatnich sparingowych meczach przed rozpoczęciem nowego sezonu piłkarze Widzewa odnieśli zwycięstwo nad Sokołem Aleksandrów Łódzki oraz ulegli beniaminkowi, Wiśle Płock.

Bartosz Koczorowicz

Spotkanie z pierwszym z wymienionych przeciwników podopieczni trenera Radosława Mroczkowskiego wygrali 4:1. Autorami bramek dla Widzewa byli Rafał Augustyniak, testowany Bruno Anciaes oraz Mariusz Rybicki - strzelec dwóch goli. Honorowe trafienie dla zespołu Sokoła zaliczył ex-widzewiak Michał Łągiewczyk. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie spotkania. W meczu przeciwko III-ligowcowi wystąpili trenujący już od dłuższego czasu z zespołem Łukasz Staroń, Karol Tomczyk i David Kwiek, piłkarze, którzy dołączyli do drużyny w piątek - Paweł Baranowski i Patryk Straszewski, a także zupełnie nowy zawodnik w szeregach testowanych, 23-letni napastnik Gryfa Gródek, Tomasz Dzierzgowski.

Widzew Łódź - Sokół Aleksandrów Łódzki 4:1 (4:1)
1:0 - Augustyniak 8',
2:0 - Anciaes 24',
3:0 - Rybicki 26'-k,
3:1 - Łągiewczyk 39',
4:1 - Rybicki 41'

Składy drużyn:

Widzew: Krakowiak, Stępiński (46' Bartkowski), Augustyniak, Abbes (46' Baranowski), Tomczyk, Nowak, Staroń (46' Straszewski), Batrović (70' Grube), Kwiek (70' Idzikowski), Rybicki (70' Rozwandowicz), Anciaes (46' Dzierzgowski).

Sokół: Simia, Woźniczak (19' D. Szymanek, 53' Filipiak), Antosik, Gajewski, Kulczyński, Noga (52' Dregier), Ceglarz (53' Szubert), Bierzyński (36' K. Szymanek), Łągiewczyk (60' Świątczak), Osowiski, Łagodziński (38' Pawlak).

---

W drugim meczu sparingowym łodzianie ulegli Wiśle Płock 0:1. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył strzałem głową w 27. minucie Łukasz Sekulski. Trener Mroczkowski delegował do tego starcia zupełnie inny skład, w którym znaleźli się doświadczeni Maciej Mielcarz i Marcin Kaczmarek, a także testowani, którzy nie wystąpili w pierwszym sparingu - Tomasz Kowalski, Eduards Visnakovs, Lewon Hajrapetjan oraz Godwin Antwi Birago. W drugiej połowie meczu na plac gry wszedł wielki nieobecny przygotowań przedsezonowych Widzewa - Thomas Phibel.

Widzew Łódź - Wisła Płock 0:1 (0:1)
0:1 - Sekulski 27'

Widzew: Mielcarz – Hajrapetjan (75' Kowalski)*, Mroziński, Antwi, Płotka (62' Bartkowski), Kaczmarek (58' Rybicki), Kasprzak (70' Kwiek), Okachi, Kowalski (46' Phibel), Alex (70' Staroń), Visnakovs

Wisła: Kiełpin – Mysona, Radic, Magdoń, Stefańczyk, Kaczmarek (71' Grudzień), Wlazło (75' Sielewski), Góralski, Burkhardt (82' Grzelak), Janus (61' Hiszpański), Sekulski