Puchar Polski: Awans Odry Opole po dramatycznym meczu, Puszcza lepsza w starciu I-ligowców

Za nami runda wstępna Pucharu Polski. Tym razem do spektakularnych sensacji nie doszło, ale w kilku meczach do wyłonienia zwycięzcy nie wystarczyło 90 minut.

Szymon Mierzyński

W środę byliśmy świadkami dwóch konkursów rzutów karnych. Do pierwszego doszło w pojedynku Sokoła Kleczew z KS Polkowice. Więcej zimnej krwi wykazał II-ligowiec, który zwyciężył 2:0. Warto podkreślić świetną postawę w jego bramce Damiana Primela, który obronił aż trzy jedenastki!

Podobne emocje przeżywali kibice w Zamościu, gdzie po regulaminowych 90 minutach na tablicy wyników było 1:1. Z "wapna" nieco lepiej uderzali goście i to oni ostatecznie cieszyli się z awansu.

Dramatyczny przebieg miało spotkanie w Łomży. Miejscowy ŁKS 1926 dwukrotnie obejmował prowadzenie w starciu z Odrą Opole, ale ostatecznie przegrał po dogrywce 2:3. 120 minut trwała też rywalizacja w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie Lechia dość niespodziewanie wyrzuciła za burtę Chrobrego Głogów.

Teoretycznie najciekawiej zapowiadał się mecz w Niepołomicach, gdzie Puszcza podejmowała innego beniaminka zaplecza ekstraklasy, Chojniczankę Chojnice. Gospodarze wykorzystali jednak atut własnego boiska i pewnie zwyciężyli 2:0.

Za tydzień czeka nas I runda Pucharu Polski. Do gry wkroczą I-ligowcy z ubiegłego sezonu, a także beniaminkowie najwyższej klasy rozgrywkowej: Cracovia Kraków i Zawisza Bydgoszcz. Pasy pojadą do Stalowej Woli, zaś ekipa Ryszarda Tarasiewicza zmierzy się z Lechem Rypin.

1:1 - Świerczyński 89'

Lechia Tomaszów Mazowiecki - Chrobry Głogów 2:1 (1:1, 1:1, 1:1)
1:0 - Rakowski 3'
1:1 - Sędziak 40'
2:1 - Mirecki 110'

Bałtyk Koszalin - Pelikan Łowicz 2:3
bramki: dla Bałtyku: Chyła, Florkiewicz; dla Pelikana: Dremluk (k.), Ekwueme, Pomianowski

Stal Stalowa Wola - Raków Częstochowa 2:0 (0:0)
1:0 - Reiman (k.) 52'
2:0 - Soczyński (sam.) 77'

Puszcza Niepołomice - Chojniczanka Chojnice 2:0 (1:0)
1:0 - Janik 13'
2:0 - Janik (k.) 72'

Skra II Częstochowa - Motor Lublin 1:0 (0:0)
1:0 - Zawadzki 55'

Garbarnia Kraków - Siarka Tarnobrzeg 1:2 (0:1)