Gol kapitana Glika, grali Salamon, Wszołek i Wolski, Gomez przyćmiony w debiucie (wideo)

Nowy kapitan Torino FC wpisał się na listę strzelców, co nie udało się nowemu snajperowi Fiorentiny. Zobacz, jak w sobotnich meczach kontrolnych radziły sobie drużyny polskich piłkarzy.

Konrad Kostorz

Jak już informowaliśmy, Kamil Glik wystąpił w roli kapitana w pierwszym przedsezonowym pojedynku Torino FC. Reprezentant Polski w konfrontacji z US Bormiese wypadł na miarę oczekiwań, ponieważ zdobył bramkę (od 1:10 na filmie), a jego zespół zachował czyste konto.

Torino FC - US Bormiese 10:0:

W swoim drugim spotkaniu kontrolnym pewnie wygrała Sampdoria Genua. Bartosz Salamon rozegrał 60 minut, a Paweł Wszołek przebywał na placu gry przez pół godziny i zaliczył asystę przy przedniej urody bramce Gianluki Sansone (od 1:29 na filmie).

Sampdoria Genua - Lucento 7:0:

Po raz pierwszy w fioletowych barwach wystąpił pozyskany z Bayernu Monachium Mario Gomez. Reprezentant Niemiec nie zdołał zdobyć premierowej bramki dla Fiorentiny, a po jego strzałach piłka dwukrotnie zatrzymywała się na słupku (jedna z akcji od 0:58 na filmie)!

Gomezowi grozi rola rezerwowego w ekipie Vincenzo Montelli, ponieważ skutecznością imponują dwaj inni napastnicy - w sobotę Adem Ljajić zdobył 4 gole, a Giuseppe Rossi trafił do siatki 3-krotnie. Rafał Wolski, który w jednym z wcześniejszych sparingów zdobył 2 gole i zaliczył 2 asysty, tym razem rozegrał 45 minut i nie błysnął w ofensywie.

ACF Fiorentina - Trentino 9:0:

Kamil Glik z golem i opaską kapitańską Torino FCPopis Rafała Wolskiego w meczu Fiorentiny (wideo)16 goli Sampdorii Genua w debiucie Pawła Wszołka i Bartosza Salamona

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)