Sparingowo: Ludovic Obraniak bohaterem, piękny gol Piotra Zielińskiego (wideo)

Polski piłkarz Udinese Calcio błysnął w niedzielnym meczu kontrolnym włoskiego zespołu. Bramkę dla Girondins Bordeaux zdobył natomiast Ludovic Obraniak.

Konrad Kostorz

Piotr Zieliński, który w Udinese Calcio ma sporą konkurencję do gry w pierwszym składzie, nie bierze udziału we wszystkich sparingach. W niedzielę Francesco Guidolin dał jednak szansę 19-latkowi i nie mógł być rozczarowany.

W 79. minucie konfrontacji z FC Baku reprezentant Polski oddał kapitalny strzał zza pola karnego, a piłka wylądowała w okienku bramki azerskiej drużyny! Gol Zielińskiego pozwolił Zebrom zremisować 1:1. Warto dodać, że całe zawody w bramce Udinese rozegrał Wojciech Pawłowski.

Udinese Calcio - FK Baku 1:1. Gol Zielińskiego od 2:05:

Pierwszą bramkę w okresie przygotowawczym strzelił w niedzielę Ludovic Obraniak, którego Girondins Bordeaux zmierzyło się z KV Mechelen. Były reprezentant Polski został bohaterem, ponieważ w 59. minucie wyrównał na 1:1, a następnie zaliczył asystę przy zwycięskiej bramce Cheicka Diabate dla francuskiej ekipy.

Warto odnotować, że w 68. minucie na murawie pojawił się stoper belgijskiej drużyny pozyskany z PGE GKS-u Bełchatów, Seweryn Michalski.

Piotr Zieliński już trafia w nowym sezonie (wideo)Ludovic Obraniak wyróżniony w Girondins Bordeaux (wideo)

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)